Úvod > Aktuality > Ptáci v zimě nespí: Vydejte se po stopách zimujících ptáků
Ptáci v zimě nespí: Vydejte se po stopách zimujících ptáků
">
Příroda

Ptáci v zimě nespí: Vydejte se po stopách zimujících ptáků

  • Vydáno28. prosince 2019
Ptáci v zimě nespí! To je nejen pravda, ale také slogan, kterým Muzeum Cheb zve na dvě tradiční zimní akce. O tom, že ptáci v zimě nespí, se budete moci přesvědčit na vycházkách s ornitology. V Tachově se vycházka koná v úterý 31. prosince 2019.
ČervinkaÚterý 31. prosince 2019 bude v Tachově patřit zimní vycházce bezprostředním okolí města s pozorováním ptáků. Za doprovodu ornitologů budete pátrat především po vzácnějších zimujících druzích.

Trasa povede příměstskými parky a délka exkurze je odhadována na 2 hodiny. Poté bude dle zájmu účastníků následovat posezení v restauraci, kde proběhne zhodnocení letošního ornitologického roku a průvodci se pochlubí zajímavými pozorováními z uplynulé sezony.

Hlavním cílem je setkání všech milovníků přírody před koncem dalšího roku. Sraz bude v 10 hodin před Muzeem Českého lesa v Tachově. Nezapomeňte se teple obléci a vzít si s sebou dalekohled. Po parcích vás budou provádět pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny a Muzea Českého lesa v Tachově RNDr. Milena Prokopová, Ph.D. a  a RNDr. Pavel Řepa.
Tachov – brána Českého lesa

Tachov – brána Českého lesa

Branou Českého lesa je označováno město Tachov v Plzeňském kraji nedaleko hranic s Německem, které dodnes obklopují hradby ze 14. století. Tachovské památky lákají na prohlídku jak v letní turistické sezóně, tak v průběhu celého roku.

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Především pro dětské návštěvníky byla vytvořena tzv. zelená stezka. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů či zastavení zelené popisky, které návštěvníky vyzývají, aby se dotýkal, zkoušel, hrál si.