Úvod > Aktuality > Vydejte se párou za čokoládou z Jindřichova Hradce
Vydejte se párou za čokoládou z Jindřichova Hradce
">
Zážitky

Vydejte se párou za čokoládou z Jindřichova Hradce

  • Vydáno21. září 2017
Jindřichohradecké úzkokolejky opět přicházejí s novým zážitkovým vlakem! Spojíte jím jízdu historickým parním vláčkem po trati s řadou technických zvláštností vedoucí romanticku krajinou. Na jejím konci, v Černovicích u Tábora, je pro vás navíc nachystán rozmanitý zábavný program, jehož společným jmenovatelem je čokoláda. Zvláštní parní vlak vyjede z Jindřichova Hradce na svatého Václava, ve čtvrtek 28. září.
S párou za čokoládouZvláštní nostalgický vlak složený z parní lokomotivy a původních historických vagonů vyjede z Jindřichova Hradce na svatého Václava, ve čtvrtek 28. září, kdy začíná první prodloužený víkend letošního školního roku, přesně dvě hodiny před polednem. Během jízdy si můžete vyplnit zábavný "čoko-kvíz" a navnadit se tak jistě na vlastní program, který vás čeká v cílové stanici v Černovicích. Odtud se pod vedením místních průvodců vydáte na další pozoruhodná místa tohoto malebného jihočeského městečka.

ČokoládaZa zhruba dvě a půl hodiny strávené v Černovicích zhlédnete divadelní čoko-pohádku, vyzkoušíte si své tvořivé dovednosti v marcipánové modelovací dílně, navštíví místní čoko-výrobnu a stanete se svědky kouzelnického čoko-představení a balonkové šou. Příležitostí k sladkým čokoládovým ochutnávkám bude samozřejmě víc než dost. Každý z cestujících navíc obdrží volnou vstupenku do Muzea čokolády a marcipánu v nedalekém Táboře. Pro ty, kdo snad neholdují čokoládě a nechtějí se zúčastnit sladkého programu, je připravena zvláštní vyjížďka parního vlaku z Černovic do stanice Křeč.

Na zpáteční cestu z Černovic se "čokoládový" parní vlak vydá v půl třetí odpoledne a deset minut po čtvrté se navrátí do Jindřichova Hradce. Vzhledem k trvalému zájmu o parní jízdy doporučujeme všem zájemcům, aby si své jízdenky rezervovali předem na office@jhmd.cz nebo na +420 384 361 165, nebo si je koupili přes webové stránky jhmd.cz. Ve vlaku patí jednotné jízdné: děti do tří let jedou zdarma, děti do 15 let platí polovinu jízdného dospělých, které činí 340 Kč. Pro rodinu o dvou dospělých a alespoň dvou dětech se vyplatí rodinné jízdné za 850 Kč.
Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.