!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vydejte se na výlet do unikátního Vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou
Vydejte se na výlet do unikátního Vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou
"> "> ">
Letní sporty

Vydejte se na výlet do unikátního Vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou

Vydáno 17. dubna 2016
Znáte vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou? Pokud ne, určitě si tam udělejte jarní výlet. Letošní sezóna se zahajuje v sobotu 23. dubna 2016 a při této příležitosti bude vstup zcela zdarma. Vodáckou duši zde potěší expozice lodí, laminátová dílna, ukázky vodácké výstroje, literatury a dalších zajímavostí.
Muzeum ZručJedná se o jedinečné Vodácké muzeum v Čechách, možná i v Evropě. Muzeum stojí kousek od krásného a nově zrekonstruovaného zámku ve Zruči nad Sázavou. Hned u vstupu vás přivítá mluvící figurína vodáka, dále se můžete těšit na prohlídku historických, ale také nejmodernějších lodí a kajaků, vybavení pro vodáky nebo na historické vodácké tábořiště. Nesmíme opomenout promítací část muzea, kde můžete zhlédnout historické filmy o vodáctví. Zajímavý je model proudící řeky s jezem, kde se dají pouštět lodičky. Děti pak zaručeně ocení originální houpačku ve tvaru lodě umístěnou přímo před muzeem.

KanoeMuzeum bude přístupné v turistické sezóně, která začíná 23. 4. 2016 a končí 28. 9. 2016 dle otevírací doby infocentra. Vstupenky lze zakoupit v infocentru, které se nachází poblíž muzea.

V sobotu 23. dubna otevírá muzeum v rámci Vodáckého festivalu a všichni milovníci vodního živlu mají vstup do muzea zcela zdarma. Na festivalu si užijete spoustu zábavy. Už v 11 hodin dopoledne nastane splutí řeky Sázavy na historických plavidlech. Popluje se z Horky do Zruče. Dále vás čeká filmový festival Expediční kamera (kam je poplatek 50 Kč), promítat se bude od 15 hodin v promítacím sále Vodáckého muzea. O hodinu později rozvíří zábavu folková a trampská hudba - vystoupí známí i méně známí hudebníci, se kterými si můžete zazpívat písničky, které jste zpívávali na vodě.
Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.