Úvod > Aktuality > Vydejte se na výlet do unikátního Vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou
Vydejte se na výlet do unikátního Vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou
"> "> ">
Letní sporty

Vydejte se na výlet do unikátního Vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou

  • Vydáno17. dubna 2016
Znáte vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou? Pokud ne, určitě si tam udělejte jarní výlet. Letošní sezóna se zahajuje v sobotu 23. dubna 2016 a při této příležitosti bude vstup zcela zdarma. Vodáckou duši zde potěší expozice lodí, laminátová dílna, ukázky vodácké výstroje, literatury a dalších zajímavostí.
Muzeum ZručJedná se o jedinečné Vodácké muzeum v Čechách, možná i v Evropě. Muzeum stojí kousek od krásného a nově zrekonstruovaného zámku ve Zruči nad Sázavou. Hned u vstupu vás přivítá mluvící figurína vodáka, dále se můžete těšit na prohlídku historických, ale také nejmodernějších lodí a kajaků, vybavení pro vodáky nebo na historické vodácké tábořiště. Nesmíme opomenout promítací část muzea, kde můžete zhlédnout historické filmy o vodáctví. Zajímavý je model proudící řeky s jezem, kde se dají pouštět lodičky. Děti pak zaručeně ocení originální houpačku ve tvaru lodě umístěnou přímo před muzeem.

KanoeMuzeum bude přístupné v turistické sezóně, která začíná 23. 4. 2016 a končí 28. 9. 2016 dle otevírací doby infocentra. Vstupenky lze zakoupit v infocentru, které se nachází poblíž muzea.

V sobotu 23. dubna otevírá muzeum v rámci Vodáckého festivalu a všichni milovníci vodního živlu mají vstup do muzea zcela zdarma. Na festivalu si užijete spoustu zábavy. Už v 11 hodin dopoledne nastane splutí řeky Sázavy na historických plavidlech. Popluje se z Horky do Zruče. Dále vás čeká filmový festival Expediční kamera (kam je poplatek 50 Kč), promítat se bude od 15 hodin v promítacím sále Vodáckého muzea. O hodinu později rozvíří zábavu folková a trampská hudba – vystoupí známí i méně známí hudebníci, se kterými si můžete zazpívat písničky, které jste zpívávali na vodě.
Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.

Zámek Zruč nad Sázavou – zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou – zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.

Další aktuality