Úvod > Aktuality > Vydejte se na Šumavu zdolat pomyslnou osmitisícovku
Vydejte se na Šumavu zdolat pomyslnou osmitisícovku
"> "> ">
Příroda

Vydejte se na Šumavu zdolat pomyslnou osmitisícovku

  • Vydáno22. září 2015
Následující víkend slibuje pěkné počasí, tak neváhejte a vydejte se do přírody. Šumava ukrývá spoustu krásných míst a zdolat tady můžete i tzv. Šumavský Everest, který je letošním finalistou soutěže DestinaCZe 2015. Stejně jako tvrz v Dešenicích, kde se můžete po výšlapu příjemně osvěžit.
Šumavský Everest je projekt, který vznikl na podporu pěší turistiky. Jeho cílem je zdolání nadmořské výšky 8848 m, která je součtem nadmořských výšek 8 různých šumavských vrcholů:
 
Smrčina 1338 m.n.m.
Plechý 1378 m.n.m.
Třístoličník 1311 m.n.m.
Knížecí stolec 1236 m.n.m.
Horní Planá – převoz 725 m.n.m.
Olšina 732 m.n.m.
Moldaublick 1020 m.n.m.
Špičák – lovecká chata     1311 m.n.m.


Stačí si jen v infocentru v Horní Plané nebo u smluvních partnerů zakoupit „Vrcholový pas“, který je označen pořadovým číslem a do něhož vyplníte osobní údaje. Vrcholy jsou zaměřené GPS a jsou na nich umístěny malé ptačí budky, kde naleznete identifikační razítko. Ve chvíli zdolání posledního z osmi vrcholů předložíte svůj Vrcholový pas v infocentru ke kontrole a obdržíte Certifikát o zdolání vrcholů. Platnost Vrcholového pasu není časově omezena a záleží na schopnostech a možnostech každého, za jak dlouho dané vrcholy zdolá.

Po uznání hodných sportovních výkonech se nezapomeňte zastavit na tvrzi v Dešenicích. Nachází se zde Muzeum šumavského pivovarnictví, kde si můžete prohlédnout pivovarské prostory, rozsáhlou sbírku nápojového skla nebo vzácné vývěsní štíty hostinců z okolí Dešenic. Pivo zde můžete samozřejmě také ochutnat. Muzeum je umístěno v historickém komplexu budov, které sloužily místnímu pivovaru více než dvě století.

Šumavský Everest i tvrz v Dešenicích jsou letošními finalisty soutěže DestinaCZe 2015. Podpořte je svým hlasem a vyhrajte zajímavé ceny!
Šumavský Everest

Šumavský Everest

Zdolejte nejvyšší horu světa Mount Everest (8848 m n.m.) návštěvou osmi Šumavských vrcholů. Poznáte krásy pěší turistiky v okolí Horní Plané na Lipně a na Šumavě. V hornoplánském infocentru (KIC) obdržíte vrcholový pas se seznamem povinně zdolávaných vrcholů, jejichž součet je výškou 8848 m. n. m.