Úvod > Aktuality > Vydejte se na Staré Hrady za princeznami a rytířskými turnaji
Vydejte se na Staré Hrady za princeznami a rytířskými turnaji
">
Památky

Vydejte se na Staré Hrady za princeznami a rytířskými turnaji

  • Vydáno9. srpna 2018
Víte, jak se příjemně zchladit v letošních vedrech? Vydejte se s dětmi na hrad a zámek Staré Hrady, kde vás v Zámeckém pohádovém sklepení kromě vodníků, draků, čertíků a skřítků přivítá v Ledovém království i zimní král Mínus Celsius IV. se starohradskými Rampoušníky, paní Meluzínou, slečnou Jinovatkou a čtyřmi zmrzlými mužíky. Babice Zimnice tu klepe pěknou kosu a dědek Zezebaba ledovou koulí příjemně zchladí i vás.
Staré HradyKromě chladu zámeckého sklepení na vás každou sobotu, neděli a středu o letních prázdninách v gotických zdech Starých Hradů čeká i pravý středověk. Pán hradu pro vás pořádá velký rytířský turnaj. Navštivte dobový tábor starohradských rytířů a nechte se unést krásou pravého středověku.

Čekají vás i jedinečné rytířské souboje v netradičním podání, čest a síla, trest a právo středověku, hudba, ohně, řemesla, tržiště a dobové pokrmy. S rytíři, zbrojnoši, kejklíři, jarmarečníky, tanečnicemi, čarodějnicemi, žebráky a různou další sebrankou poznáte mnohá tajemství a ochutnáte všemi smysly atmosféru dne na středověkém hradě L.P. 1362.

Staré HradyNa Starých Hradech každý den ožívají i pohádkové bytosti, které vás vtáhnou do svých her a radovánek. Vybírat si můžete z tří okruhů – Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, Zámecké pohádkové sklepení a Hradní pohádková půda, kde se na vás těší na tři sta padesát draků a dráčků, obrů, vodníků, skřítků, kouzelných víl, umouněnýh čertů a čertenic, čarodějnic, kouzlobabek a dalších prapodivných pohádkových bytostí.
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.