Úvod > Aktuality > Filmový festival v Karlových Varech je tady!
Filmový festival Karlovy Vary, Karlovy Vary, kudyznudy
"> Filmový festival Karlovy Vary, Karlovy Vary, kudyznudy "> Filmový festival Karlovy Vary, Karlovy Vary, kudyznudy "> "> "> "> ">
Kultura

Filmový festival v Karlových Varech je tady!

  • Vydáno1. července 2022
Každoročně se na začátku léta koná nejslavnější filmový festival v Karlových Varech. Letošní 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartoval 1. července 2022 a přehlídka filmů bude pokračovat dalších devět dnů. Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary určenou pro výrazné osobnosti české kinematografie získá letos Boleslav Polívka.

MFF Karlovy VaryVyhlášený karlovarský filmový festival začíná v pátek 1. července. Na MFF v Karlových Varech soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích a jsou hodnoceny odbornou i diváckou porotou. MFF Karlovy Vary je tak ve své kategorii jedním z mála festivalů otevřených laické veřejnosti. Ceny se rozdávají také za nejlepší režii, ženský a mužský herecký výkon a mnohé další.

Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město České republiky v úplně jiném světle než po zbytek roku, tak si vyberte právě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. V rámci dvou soutěžních sekcí Hlavní soutěže a (letošní novinky) Proxima i exkluzivního nesoutěžního programu Zvláštní uvedení a První podání představí 43 premiér.

mffkvSlavnostní zahájení 56. ročníku mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhne v pátek 1. července 2022. Místem konání bude tradičně velký sál hotelu Thermal. Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary určenou pro výrazné osobnosti české kinematografie získá letos herec, dramatik, scenárista a režisér Boleslav Polívka. V sekci Zvláštní uvedení bude mít na karlovarském festivalu premiéru sedm českých filmů. Ve světové premiéře bude uveden film PSH Nekonečný příběh o legendární české raperské partě režiséra Štěpána FOK Vodrážky, snímek Miroslava Krobota Velká premiéra s Ivou Janžurovou, nový film Adama Sedláka Banger nebo česko-rakouský snímek Můj otec, kníže, který o někdejším českém ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi natočila jeho dcera Lila s Lukasem Sturmem.
 

Nová kategorie Proxima a klasické restaurované snímky

a pak přišla láskaVedle hlavní soutěže se na festivalu Karlovy Vary poprvé představí nová soutěžní sekce Proxima, prostor pro filmaře čekající na objevení i pro renomované autory hledající nové definice své tvorby. Na rozdíl od své předchůdkyně, soutěže Na východ od Západu, je Proxima otevřená tvorbě celého světa. Ve světové premiéře v ní bude uveden film Šimona Holého A pak přišla láska... Vypráví o šedesátnici Kristýně (Pavla Tomicová), která ztratila poslední kapku naděje, a tak se s dcerou Sárou (Sára Venclovská) vydává za kartářkou s cílem probrat své životní neštěstí.

film žertV tradici restaurovaných filmů bude pokračovat uvedením zásadního titulu československé nové vlny, filmové adaptace románu Milana Kundery Žert, kterou natočil v roce 1968 režisér Jaromil Jireš. Festival uctí ve svém programu nedávno zesnulou filmovou historičku Evu Zaoralovou, která byla dlouhá léta jeho uměleckou ředitelkou. Jako vzpomínku na ni uvede ve svém programu film Federica Felliniho Silnice, který sama označovala za klíčový pro svůj vztah k filmu, k italské kinematografii i pro své další profesní směřování.

Slavnostní zakončení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhne v sobotu 9. července. V rámci slavnostního večera budou oceněny nejlepší filmy a tvůrci.

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal se nachází v srdci Karlových Varů. Nabízí ubytování na pokojích s krásným výhledem do lázeňského centra a především prvotřídní lázeňskou a wellness péči. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Další aktuality

11.8.
2022
Středověké slavnosti pana Půty lákají na hrad Loket

Středověké slavnosti pana Půty lákají na hrad Loket

Karlovarský kraj | Zážitky
22.7.
2022
Poznejte naše strážní hrady

Poznejte naše strážní hrady

Karlovarský kraj | Památky
17.7.
2022
Pohádková a filmová putování Západočeskými lázněmi

Pohádková a filmová putování Západočeskými lázněmi

Karlovarský kraj | Zážitky