Úvod > Aktuality > Filmový festival v Karlových Varech je za dveřmi!

Filmový festival v Karlových Varech je za dveřmi!

Vydáno 26. června 2019 Kultura
Každoročně se na začátku léta koná nejslavnější filmový festival v Karlových Varech. Letošní 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartuje již 28. červena a přehlídka filmů bude pokračovat až do 6. července 2019.

MFF Karlovy VaryVyhlášený karlovarský filmový festival začíná v pátek 28. června. Na MFF v Karlových Varech soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích a jsou hodnoceny odbornou i diváckou porotou. MFF Karlovy Vary je tak ve své kategorii jedním z mála festivalů otevřených laické veřejnosti. Ceny se rozdávají také za nejlepší režii, ženský a mužský herecký výkon a mnohé další.

Pokud chcete vidět největší a nejznámější lázeňské město České republiky v úplně jiném světle než po zbytek roku, tak si vyberte právě Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Čeká vás tu bohatý doprovodný program, koncerty, party a vystoupení.

Přímo v Karlových Varech budou opět jezdit festivalové linky MHD, které provozuje zdarma Dopravní podnik Karlovy Vary. Tři linky slouží hlavně k dopravě návštěvníků ze stanového městečka nebo kempů do centra města a pro rychlý přesun mezi kiny. Neodmyslitelně patří k festivalu také doprava kolech, jejichž půjčovny budou opět u stanového městečka v areálu Rolava a u hotelech Thermal a Pupp.
 

Hvězdní hosté: Billy Crudup, Patricia Clarkson a Casey Affleck

Billy CrudupHostem slavnostního zahájení letošního ročníku karlovarského festivalu bude americký herec, držitel ceny Tony, Billy Crudup. Společně s herečkou Julianne Moore a režisérem Bartem Freundlichem doprovodí uvedení filmu Po svatbě (After the Wedding).

Další hvězdou letošního festivalu bude americká herečka Patricia Clarkson, letošní držitelka Zlatého Glóbu za světově úspěšný seriál Ostré předměty (Sharp Objects), jehož vybrané díly uvedl vloni karlovarský festival v evropské předpremiéře. Patricia Clarkson převezme v rámci slavnostního zakončení 54. MFF Karlovy Vary Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Na karlovarský festival se letos vrací držitel Ceny prezidenta MFF KV a Oscara Casey Affleck, aby představil svůj nový film Světlo mého života, který napsal, režíroval, produkoval a zahrál si hlavní mužskou roli po boku nového hereckého talentu Anny Pniowsky.
 

Skvělou hudbu přinese Kaiser 54 – druhý ročník oficiálního hudebního klubu MFFKV

hudební klub mffkvHudební label BiggBoss přináší druhý ročník multižánrového pop-up klubu v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2019. Ten nabídne v historické budově Císařských lázní celkem sedm večerů nabitých koncerty předních českých a slovenských kapel. Novinkou letošního ročníku budou afterparties, kde se o program až do ranních hodin postarají DJs pevně spjatí s českou klubovou scénou.

Vladimir 518 s živou kapelou a hostem Matějem Ruppertem se postarají o úvodní sobotní koncert. Mezi dalšími interprety v nabitém programu celého týdne, se představí i Tata Bojs nebo Midi Lidi. Klub představí také projekt Katarzia slovenské písničkářky a hudebnice Kataríny Kubošiové, která na podzim vydala jednu z nejzásadnějších desek roku 2018 s názvem Antigona, kde se snoubí progresivní elektronika, pichlavý narativ a inteligentní texty.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2020

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2020

Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Kategorie A zařazuje MFF Karlovy Vary do skupiny prestižních festivalů se statutem jako MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu.

Spa hotel Thermal Karlovy Vary

Spa hotel Thermal Karlovy Vary

Čtyřhvězdičkový hotel je umístěn v srdci Karlových Varů. Nabízí komfortní ubytování s výbornou lázeňskou a wellness péči kombinovanou krásným výhledem na lázeňskou část města. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Další aktuality

25.2.
2020
Před 386 lety byl zavražděn Albrecht z Valdštejna

Před 386 lety byl zavražděn Albrecht z Valdštejna

Západočeské lázně | Kultura
1.12.
2019
Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Mariánskolázeňský vánoční trh zaplní kolonádu

Západočeské lázně | Kultura
9.9.
2019
Karlovy Vary zvou na festival světel

Karlovy Vary zvou na festival světel

Západočeské lázně | Kultura