Úvod > Aktuality > Vydejte se do Litomyšle za obřími stavbami z lego kostek
Vydejte se do Litomyšle za obřími stavbami z lego kostek
"> "> ">
Zážitky

Vydejte se do Litomyšle za obřími stavbami z lego kostek

  • Vydáno24. července 2019
Prostory Zámeckého návrší v Litomyšli lákají od 14. 7. do 17. 9. 2019 děti i dospělé na světově unikátní výstavu Svět kostiček. Plochu více než 1100 m² zaplnily exponáty budov, pohyblivých modelů, vlaků, zvířat… všechny jsou postavené ze stavebnic Lego, Seva, Mosaic, Gecco a Resta Model. Jedná se o největší expozici svého druhu v ČR. Otevřeno je denně od 10:00 do 17:00 hodin.
LegoPrázdniny jsou o zážitcích, a ty s dětmi jsou nejcennější. Festival stavebnic Svět kostiček nadchne malé i velké. Ohromí vás nejen modely zvířat v životní velikosti, společenské hry, pohyblivé obří ruské kolo, modely vozidel, ale i detailně propracovaný model ulice města. Jednou z mnoha novinek je edice Seva food a Seva Kitchen. Ze “znovuobjevené” stavebnice tak “ochutnáte” modely jídel – například krůtí stehno s rýží, míchaná vajíčka. Servírovat můžete pomocí Seva kuchyňského náčiní. K vidění je i největší soukromá sbírka edice Lego Technic v ČR

LegoVedle expozice sestavené z více než 750 000 dílků stavebnic jsou k dispozici i dvě velké herny. Zde si můžete stavět dle své fantazie, jak dlouho chcete, protože kostičky vám nikdy „nedojdou“. Součástí je také světově unikátní Retro koutek stavebnice Seva s výrobními artikly napříč lety 1960 – 1997.

Svět kostiček je na Zámeckém návrší v zámecké jízdárně otevřen denně od 10:00 do 17:00 hodin. Jednotné vstupné od 3 let je za 80 Kč, rodinné pak vyjde na 290 Kč.
Zámecké návrší Litomyšl

Zámecké návrší Litomyšl

Zámecké návrší v Litomyšli tvoří jedinečný komplex historických budov, nádvoří, zahrad a parků. Jedná se o pivovar, jízdárnu, konírnu, kočárovnu, stáj, piaristickou kolej, piaristický kostel, I. nádvoří, horní nádvoří, park a předzámčí. Všechny objekty jsou součástí městské památkové rezervace.

Další aktuality