Úvod > Aktuality > Vydejte se o jarních prázdninách na hrad Kašperk a užijte si jedinečné zimní prohlídky
Zážitky

Vydejte se o jarních prázdninách na hrad Kašperk a užijte si jedinečné zimní prohlídky

  • Vydáno4. února 2019
Hrad Kašperk pokračuje ve své tradici otevírání se návštěvníkům v netradičních termínech mimo hlavní turistickou sezonu, tentokrát to bude o jarních prázdninách. Na hrad Kašperk se můžete vydat pěšky, na kole, na běžkách i na sáňkách, záležet bude na počasí. Po celou dobu jarních prázdnin od 6. 2. do 16. 3. 2019 bude hrad otevřen každou středu a sobotu od 10.00 do 16.30.

Během jarních prázdnin 2019 se můžete se těšit na prohlídkový okruh Život na hradě – prohlídkový okruh, který skýtá výhledy z nejvyššího patra jedné z hradních věží. Tento okruh je zakončený jedinečnou audiovizuální podívanou, díky které se návštěvníci ponoří do středověkého světa a uvidí celý jeden den na středověkém Kašperku.

Prohlídka Kašperku bude probíhat pětkrát denně vždy ve středu a v sobotu (v 10:15, 11:30, 12:45, 14:00, 15:15  hodin). Na každou prohlídku je možné si rezervovat místo, např. prostřednictvím e-mailu info@kasperk.cz.

Služby pro návštěvníky: v hradním občerstvení je možno zakoupit teplé nápoje, jako např. medovinu, svařené víno, punč, grog, kávu, čaj, horkou čokoládu. K jídlu je možno zakoupit párek v rohlíku, sušické tyčky a další pochutiny.

Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.

Zřícenina Pustý hrádek u Kašperka

Zřícenina Pustý hrádek u Kašperka

V místech, kde se dnes rozkládá jen hromada kamení, kdysi stával Pustý hrádek. O historii této zříceniny se toho moc neví, dokonce ani, byl-li to samostatný hrad. S největší pravděpodobností se jednalo o předsunuté opevnění hradu Kašperk.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.