Úvod > Aktuality > Vydejte se na Dolní Moravu poznat světové unikáty
Vydejte se na Dolní Moravu poznat světové unikáty
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Vydejte se na Dolní Moravu poznat světové unikáty

  • Vydáno22. dubna 2022
Užijte si dobrodružství, která nenajdete nikde jinde na světě! Horský resort Dolní Morava láká na čtyři atrakce, které jsou opravdu unikátní, a navíc mají jednu velikou výhodu: leží od sebe v docházkové vzdálenosti. Vyrazte poznávat světová "nej" do českých hor. Novinkou letošní sezóny je Sky Bridge 721, nejdelší visutý most pro pěší na světě, který se pro veřejnost otevře v polovině května.

Nejdelší visutý most na světě

Most Dolní MoravaHorká novinka letošní sezóny, to je visutý most Sky Bridge 721 o délce 721 metrů. Jedná se o nejdelší visutý most na světě, který má v nejvyšším bodě 95 metrů nad zemí. Vede od chaty Slaměnka nedaleko Stezky v oblacích přes údolí až k úbočí kopce Chlum. S mostem se pojí také 2,5 kilometrů dlouhá naučná stezka, která je oživená interaktivní hrou pro děti i dospělé. Stačí si stáhnout aplikaci a rázem se ocitnete ve starých časech. Projděte mezi dvěma horskými hřebeny po moderní lávce pyšnící se světovým prvenstvím.
 

Mamutí horská dráha

mamutí dráhaJe nejdelší svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Mamutí horská dráha vám zvedne adrenalin. Zažijte tři kilometry dlouhou jízdu lesním terénem, na níž vás čeká 25 bleskurychlých zatáček, dvojnásobný 360° karusel, osmičková smyčka, podzemní tunel nebo 4 parádní jumpy. Dráha má sklon až 30 procent a dokáže vyvinout těžko představitelnou rychlost až 50 kilometrů za hodinu.  Boby jsou dvoumístné, na jednom bobu mohou jet i dva dospělí, ale můžete si užít i jízdu sami. Děti mohou jet samostatně na bobu od 120 cm výšky. Mamutí horskou dráhu najdete v areálu Sněžník s nástupní stanicí u letní sedačkové lanovky Sněžník.
 

Obří mamut

Obří mamut dolní moravaStojí uprostřed dětských zážitkových parků jako dobrý duch Dolní Moravy a dohlíží na to, aby se všechny děti dobře bavily. A možná se při všem tom skotačení taky něco naučily. Interaktivní atrakce v podobě obřího mamuta nemá nikde ve světě obdoby. Měří 13 metrů a na délku má i s chobotem 31,5 metru. Ve dvou patrech se děti vyřádí na hravých překážkách, zjistí víc o životě zdejších mamutů a na závěr se svezou 24 metrů dlouhým tobogánem v chobotu. První naučné patro hravou a originální formou předává malým návštěvníkům skutečné perličky ze života mamutů, o kterých dosud nevěděli. Druhé hrací patro zve do skutečného “hracího pralesa” s popadanými dřevěnými kůly, tunely, lanovými liánami, a dokonce  i jeskyní, ze které hřmotně zní autentický řev mamuta. Do “hracího pralesa” vás dovede točité schodiště.
 

Stezka v oblacích

Stezka v oblacíchZe všech dolnomoravských divů byla první. Tyčí se hrdě nad horskou krajinou a láká pozornost v jakémkoliv počasí. Stezka je vysoká 55 metrů a sahá do nadmořské výšky 1116 metrů. Po celém nenáročném výšlapu nahoru provází návštěvníky naučná stezka. A nahoře každého čeká úchvatný výhled do krajiny. Dřevěná stavba, kterou navrhl známý brněnský architekt a vysokoškolský pedagog Zdeněk Fránek, má návštěvníky nejen bavit, ale i vzdělávat. Z informačních tabulí se dozví detaily jak o samotné stavbě, tak i o lokalitě Králického Sněžníku. Nahoru přitom nevede pouze jedna stezka, ale síť dřevěných cest, které se navzájem proplétají. Ti odvážnější mohou k cestě dolů použít nerezový tobogán s okénky, který je bezpečně přivede až k samotnému úpatí rozhledny. Naopak k přesunutí se z jednoho patra do druhého slouží atrakce zvaná rukáv, vyrobená z husté sítě.
 

Kde hledat zázemí na Dolní Moravě?

Vyrazte prozkoumat čtyři divy Dolní Moravy! Užijte dobrodružství s celou rodinou a odpočiňte si v některém z pohodlných ubytování. Vyberte si čtyřhvězdičkový wellness hotel Vista s bohatými animačními programy pro všechny děti, komfortní soukromí penzionu Terezka nebo některou další horskou chatu či apartmány.  Podrobnější informace o ubytování, atrakcích či podrobnosti o programu najdete na webu Dolní Moravy.
Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Horský resort Dolní Morava se chlubí světovým unikátem Sky Bridge 721. Jedná se o nejdelší visutý most na světě, který spojuje dva hřebeny hor. Lávka pro pěší měří 721 metrů a procházet se po ní budete ve výšce 95 metrů nad zemí.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete několik světových unikátů v čele se Stezkou v oblacích, Mamutí horskou dráhou nebo Mamutíkových zážitkových parků s Obřím Mamutem. Najdete zde také Adrenalin park, lanovku aj.

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě!

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.