Úvod > Aktuality > Vydejte se o víkendu na cestu do pravěku do Všestar
Dny živé archeologie ve Všestarech
"> Dny živé archeologie ve Všestarech "> V Archeoparku Všestary se na vás teší "> Program v Archeoparku Všestary

Vydejte se o víkendu na cestu do pravěku do Všestar

Vydáno 17. října 2018 Památky
Ještě jste se nerozhodli, kam se vypravit o nadcházejícím víkendu? Pak vás portál Kudy z nudy pozve do Archeoparku Všestary u Hradce Králové, který 20. a 21. října 2018 pořádá Dny živé archeologie.

Víte, že v Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové se můžete vydat na výlet do pravěku? Otevře se před vámi názorná učebnice živé archeologie s atraktivním modelem pravěké krajiny i s rozsáhlými venkovními expozicemi a stovkami názorných exponátů. O víkendu 20. a 21. října se zde konají oblíbené Archeologické dny.

Ty se budou letos věnovat výzkumu a nálezům archeologů, kteří se účastnili prací na trase budoucí D11. Jsou pro vás připravena stanoviště a komentovaná vystoupení. Můžete se zeptat přímo těch, kdo tvořili poznání o osídlení dávné krajiny mezi Hradcem Králové a Jaroměří.

Všestary vykopávkyArcheologové vám ukáží, jak se dělá dokumentace archeologických objektů v terénu a co se pak dělá s nálezy v laboratoři. Komentovaná projekce s názvem „Zjištěné pravěké osídlení na trase budoucí D11 – od Hradce po Jaroměř” se pak bude konat v 11:00 a 14:00 hodin. Dále se dozvíte o postupu při archeologickém výzkumu, jaké doklady přítomnosti vojsk z 18. století archeologové na trase D11 získali a podrobně vám také představí detektorový průzkum a doklady války 1866.

Program začíná po oba dny vždy v 9 hodin a končí v 17 hodin. Vstupenka pro dospělé stojí 100 Kč, pro děti a studenty 60 Kč, děti do tří let mají vstup zdarma.

Archeopark pravěku Všestary

Archeopark pravěku Všestary

Archeopark Všestary se snaží interaktivní a názornou formou návštěvníky seznámit s životem v pravěku. Pravěk ožívá při Dnech živé archeologie, Tvůrčích dílnách i během běžných návštěvních dnů. Budova muzea i pravěká vesnice je uzpůsobena všem věkovým kategoriím, jednotlivců i školním exkurzím.

Další aktuality

5.7.
2020
Na výlet za tajemstvím elektřiny

Na výlet za tajemstvím elektřiny

Královéhradecko | Památky
3.7.
2020
Zámek Opočno provoní stovky růží

Zámek Opočno provoní stovky růží

Královéhradecko | Zážitky
3.7.
2020
Na zámku Ratibořice se setkáte s komtesou Hortensií

Na zámku Ratibořice se setkáte s komtesou Hortensií

Královéhradecko | Zážitky