Úvod > Aktuality > Vydejte se do středověku na Hrubé Skále

Vydejte se do středověku na Hrubé Skále

  • Vydáno28. června 2009
Na léto se na zámek Hrubá Skála se vším všudy vrátí středověk. Na zámku se zabydlí rytíři, kejklíři, služebnictvo i další poddaní. O zábavu se budou starat tanečnice a potulní muzikanti. V historických kulisách narazí návštěvníci i na kozy, ovce, pávy a další zvířata. Zkrátka bude tu den co den pěkně rušno. V zámecké rokli na děti čeká nový areál, který je zavede do světa pohádkových postav.

Zámek Hrubá Skála, původním názvem hrad Skála byl postaven ve 14. století na mohutných pískovcových skalách. Název Hrubá Skála vznikl pro odlišení od Malé Skály. Po mnoha požárech byl původně gotický hrad přestavěn na barokní zámek. Natáčela se zde také jedna z nejznámějších českých pohádek Princ Bajaja. V nynější době zámek slouží jako hotelové a kongresové centrum se 150 lůžky a s prostory až pro 300 osob určené ke kongresové turistice. Pro návštěvníky zámku je opět zpřístupněn celý areál  a excelentní vyhlídková zámecká věž. Během celého léta jsou pro návštěvníky také pořádány zábavné historické programy zvané Poznej středověk. Součástí této letní atrakce jsou také nově vybudované lanové centrum a Středověká krčma. Zámek se tak opět vrátil do podvědomí všech návštěvníků a nadále zůstává atraktivní nabídkou pro denní výlety, nebo krásné dovolené a stal se tím nejkrásnějším průsečíkem putování po Českém ráji.

POZNEJ STŘEDOVĚK – projekt, který vrací historickou hodnotu zámku a podporuje domácí cestovní ruch v oblasti Český ráj. V části zámeckého parku je připraveno sportoviště nazvané  FREETIME PARK (Lanové centrum), které je sportovní a adrenalinovou alternativou pro mnoho návštěvníků. Nabízí např. lukostřelbu, trampolínu, slaňování, přemostění a velké lanové centrum Monkey Park. Jako novinku pro letošní rok zámek dále nabízí expozici kostýmů z pohádky Princ Bajaja a expozici středověkých mučících nástrojů.

Celý projekt bude probíhat každý den od 1. 7.2009  do 30. 8. 2009 v čase od 10:00 do 16:00 hod.

Více informací:

Na zámku Hrubá Skála v Českém ráji byl spuštěn projekt „Poznej Středověk – Tvůj středověký den začíná“, který má svým provedením simulovat dávný a běžný život na zámcích. Návštěvník zámku se průchodem do areálu ocitá v dávných dobách a vše co sleduje ve svém okolí je jasným obrazem života ve středověku.

Region: Český ráj. Typ premiéry: Památky a historie, Zábava. Doporučujeme pro: Dovolenou s dětmi, Dovolenou pro mladé, Pohodovou dovolenou.