Úvod > Aktuality > Vydejte se do středověku na Hrubé Skále
Vydejte se do stredoveku na Hrubé Skále

Vydejte se do středověku na Hrubé Skále

  • Vydáno28. června 2009
Na léto se na zámek Hrubá Skála se vším všudy vrátí středověk. Na zámku se zabydlí rytíři, kejklíři, služebnictvo i další poddaní. O zábavu se budou starat tanečnice a potulní muzikanti. V historických kulisách narazí návštěvníci i na kozy, ovce, pávy a další zvířata. Zkrátka bude tu den co den pěkně rušno. V zámecké rokli na děti čeká nový areál, který je zavede do světa pohádkových postav.

Zámek Hrubá Skála, původním názvem hrad Skála byl postaven ve 14. století na mohutných pískovcových skalách. Název Hrubá Skála vznikl pro odlišení od Malé Skály. Po mnoha požárech byl původně gotický hrad přestavěn na barokní zámek. Natáčela se zde také jedna z nejznámějších českých pohádek Princ Bajaja. V nynější době zámek slouží jako hotelové a kongresové centrum se 150 lůžky a s prostory až pro 300 osob určené ke kongresové turistice. Pro návštěvníky zámku je opět zpřístupněn celý areál  a excelentní vyhlídková zámecká věž. Během celého léta jsou pro návštěvníky také pořádány zábavné historické programy zvané Poznej středověk. Součástí této letní atrakce jsou také nově vybudované lanové centrum a Středověká krčma. Zámek se tak opět vrátil do podvědomí všech návštěvníků a nadále zůstává atraktivní nabídkou pro denní výlety, nebo krásné dovolené a stal se tím nejkrásnějším průsečíkem putování po Českém ráji.

POZNEJ STŘEDOVĚK – projekt, který vrací historickou hodnotu zámku a podporuje domácí cestovní ruch v oblasti Český ráj. V části zámeckého parku je připraveno sportoviště nazvané  FREETIME PARK (Lanové centrum), které je sportovní a adrenalinovou alternativou pro mnoho návštěvníků. Nabízí např. lukostřelbu, trampolínu, slaňování, přemostění a velké lanové centrum Monkey Park. Jako novinku pro letošní rok zámek dále nabízí expozici kostýmů z pohádky Princ Bajaja a expozici středověkých mučících nástrojů.

Celý projekt bude probíhat každý den od 1. 7.2009  do 30. 8. 2009 v čase od 10:00 do 16:00 hod.

Více informací:
Poznej Středověk na zámku Hrubá Skála

Na zámku Hrubá Skála v Českém ráji byl spuštěn projekt „Poznej Středověk – Tvůj středověký den začíná“, který má svým provedením simulovat dávný a běžný život na zámcích. Návštěvník zámku se průchodem do areálu ocitá v dávných dobách a vše co sleduje ve svém okolí je jasným obrazem života ve středověku.

Region: Český ráj. Typ premiéry: Památky a historie, Zábava. Doporučujeme pro: Dovolenou s dětmi, Dovolenou pro mladé, Pohodovou dovolenou.

Další aktuality

10 nejlepších českých penzionů dle ankety Penzion roku

Vítězem již 13. ročníku ankety 4camping.cz s názvem Penzion roku 2022 se stal penzion Harmonie, který se nachází v Rohanově u lesa, nedaleko Prachatic, které bývají přezdívány bránou do Šumavy. Anketa Penzion roku je prestižní a rozsahem největší tuzemská akce zaměřená na hodnocení kvality služeb v cestovním ruchu. Češi jsou při výběru konkrétního penzionu stále náročnější. Nestačí jim pouze v penzionu přespat, ale dávají přednost zařízením s příjemnou atmosférou, dobrou gastronomií, službami a samozřejmě s čistými pokoji. Ankety se automaticky účastní a mohou být hodnoceny všechny penziony registrované na stránkách Dopenzionu.cz. Hlasování o Penzionu roku 2023 probíhá do 31. prosince 2023.
Ubytování

10 tipů na nejlepší modré sjezdovky pro děti a začátečníky

Chystáte se na hory s dětmi a hledáte, kde si nejlépe zalyžují? Anebo na lyžích teprve začínáte a potřebujete se dobře rozjezdit? V našich horách najdete spoustu skvělých sjezdovek, které potěší začátečníky pěkným ale ne přespříliš prudkým sjezdem a děti se na nich naučí spoustu nových dovedností. Vhod přijdou i těm, kteří se potřebují po delším čase opět dostat do formy. Vybrat si můžete například Turistickou z Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou, Jezerní sjezdovku na Lipně, Dámskou na Klínovci nebo Pohodovou v Koutech nad Desnou.
Zimní sporty

Kalendář 2024: Letní festivaly – kam se vydat za skvělou muzikou?

Mnozí milovníci hudby by si jen velmi těžko dovedli představit léto bez kvalitních festivalů. Sezona 2024 bude protkána festivaly nejrůznějších žánrů – od poprocku po punk. Stačí si jen vybrat hudební styl, patřičnou náladu a vyrazit s kamarády za neopakovatelnými hudebními zážitky. Podívejte se portálem Kudy z nudy, co vše se chystá na příští léto.
Kultura

7 věcí, které nevíte o… nejkrvavějších bitvách a událostech českých dějin

Přestože nejkrvavější masakry v dějinách lidstva se českým zemím vyhnuly, bitev se u nás přesto odehrálo víc než dost. Které se zapsaly do dějin tím, že v nich došlo k největším ztrátám na životech? Možná vás překvapí, že to nebyla ani bitva u Sudoměře, ani bitva na Vítkově, ani ta na Bílé hoře.
Památky

10 tipů na výlet do ZOO (nejen pro děti)

ZOO patří k nejatraktivnějším výletům po celý rok a zejména u dětí i k neoblíbenějším. Rekordmankou je zejména zoologická zahrada v Praze, je nejnavštěvovanější zoo v Česku a zařazená mezi nejlepší zoo na světě. Udělejte si výlet za zvířaty a poznejte jejich život. Kromě známých exotických živočichů se každá ze zoo chlubí zvláštním druhem – v Praze je to např. ďábel medvědovitý, v Plzni kolibříci, v Ostravě onageři, ve Zlíně rejnoci nebo v Brně tropické ryby...
Příroda

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě 2023, Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (9.12. – 10.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Vánoce na hradě Rabí, Adventní dny na zámku Jindřichův Hradec, Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Betlémské trhy v Třebechovicích pod Orebem 2023, Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Kam za světlem? Tipy na procházky za anděly a světlenou výzdobou

Udělejte si během adventu a vánočních svátků pěknou vycházku na zajímavá místa. Světlo je součástí tradičních vánočních zvyků. V řadě obcí a měst připravili letos krásnou vánoční výzdobu, někde potkáte anděly, jinde zase objevíte vánočně nasvícený dům či rovnou celou vesničku. Stále více jsou oblíbené dechberoucí světelné parky s nezapomenutelnou atmosférou. Kam se tedy vydat na neobyčejnou vánoční procházku? Kde září několikametrové sochy andělů, vánočních dárků, zvířat i betlémů?
Zážitky