!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vydejte se do korun stromů na Lipně po setmění
Vydejte se do korun stromů na Lipně po setmění
"> "> Stezka korunami stromu na Lipne nabízí o prázdninách nevšední zážitky "> Ve vyhlídkové veži se navíc bude konat  rada hudebních vystoupení "> Vydejte se do korun stromu po setmení
Příroda

Vydejte se do korun stromů na Lipně po setmění

Vydáno 19. července 2020
Stezka korunami stromů na Lipně nabízí o prázdninách nevšední zážitky - každé úterý, až do 25. srpna 2020 je zde prodloužena otevírací doba do 23. hodiny, zároveň zde proběhne také hudební vystoupení. Samotná Stezka korunami stromů bude vždy samozřejmě také zajímavě nasvícená. Příjemným bonusem navíc je, že vstupné na jednotlivé koncerty je zahrnuto v ceně klasické vstupenky na Stezku korunami stromů.
Lipno stezka v nociKaždé úterý od července do srpna má Stezka korunami stromů na Lipně prodlouženou otevírací dobu, a to do 23:00. Ve vyhlídkové věži se navíc bude konat řada hudebních vystoupení, vždy od 20:00 do 22:00, které slibují příjemnou atmosféru spojenou s kvalitní muzikou. Tobogán je od 20:00 hodin uzavřen. Stezka je a otevřena do 23:00 hodin a na koncert a zpět můžete vyjet lanovkou, která je v provozu do 23:15 hodin.

V červenci tak proběhne například koncert skupiny Živulenky 21.7., které jsou inspirovány keltskou hudbou a prvky východního, jižního i severského hudebního pojetí. Následovat bude kapela Naked Professors 28.7. hrající staré námořnické skladby, irskou hudbu i vlastní tvorbu.

MuzikantiV srpnu na Lipně vystoupí 4. 8. Vesna - dámská kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové. Česká folková skupina Bonsai č. 3 z Českých Budějovic je charakteristická svým obsazením violoncella. Jejich skladby si poslechnete 11.8. Také další muzikanti pochází z Budějovic. The Greens vás 18.8. potěší českými i světovými kytarovkami a autorskou hudbou. Posledním účinkujícím bude 25.8. Lakomá Barka, dámská folková skupina z Českého Krumlova.

Příjemným bonusem celé akce je, že vstupné na jednotlivé koncerty je zahrnuto v ceně klasické vstupenky na Stezku korunami stromů.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.