Úvod > Aktuality > Vydejte se do korun stromů na Lipně po setmění

Vydejte se do korun stromů na Lipně po setmění

Vydáno 9. července 2019 Příroda
Stezka korunami stromů na Lipně nabízí o prázdninách nevšední zážitky - každé úterý, až do 27. srpna 2019 je zde prodloužena otevírací doba do 23. hodiny, zároveň zde proběhne také hudební vystoupení. Samotná Stezka korunami stromů bude vždy samozřejmě také zajímavě nasvícená. Příjemným bonusem navíc je, že vstupné na jednotlivé koncerty je zahrnuto v ceně klasické vstupenky na Stezku korunami stromů.
Lipno stezka v nociKaždé úterý od července do srpna má Stezka korunami stromů na Lipně prodlouženou otevírací dobu, a to do 23:00. Ve vyhlídkové věži se navíc bude konat řada hudebních vystoupení, vždy od 20:00 do 22:00, které slibují příjemnou atmosféru spojenou s kvalitní muzikou. Tobogán je od 20:00 hodin uzavřen. Stezka je a otevřena do 23:00 hodin a na koncert a zpět můžete vyjet lanovkou, která je v provozu do 23:15 hodin.

V červenci tak proběhne například koncert skupiny Láďa Latka Trio 9. 7., o týden později 16. 7. přijede na Stezku Ivan Hlas, legenda českého bigbeatu. Alternativním harmonikářům HrajeTo bude patřit úterý 23. 7. Český profesionální hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal bude na Stezce hostem 30. 7.

MuzikantiV srpnu se rozline 6. 8. rock folk díky kapele Common Ground. One man guitar show Cirkus ponorka bude čekat příchozí 13. 8. - hudebník a jediný člen kapely Honza Ponocný složil hudbu k několika celovečerním filmům. Housle, mandolína, banjo, kytara a muzika v klasickém „irish“ stylu, to jsou budějovičtí Profesoři, kteří zahrají 20. 8. Posledními účinkujícími budou 27. 8.  muzikanti kapely Thomband - dva výborní houslisté, kytarista a foukací harmonikář s repertoárem pokladů českého folku, country i lidových písní.

Příjemným bonusem celé akce je, že vstupné na jednotlivé koncerty je zahrnuto v ceně klasické vstupenky na Stezku korunami stromů.
Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 - 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.