!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře
Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře
"> "> ">
Gurmánská turistika

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydáno 18. září 2020
Pivovar Černá Hora pořádá již 23. ročník Pivní pouti. Ta se uskuteční již v sobotu 19. září 2020. Těšit se můžete nejen na skvělé černohorské pivo a černohorské limonády, ale také na bohatý hudební program, prohlídky pivovaru nebo na komentovanou degustaci.

Své brány pivovar Černá Hora otevře již ve 13 hodin a potrvá až do noci. V rámci festivalu se můžete těšit na kapely No Name, Pink Floyd - Distant bells, Doctor PP a Support Lesbiens.

Zájemci si budou moci prohlédnout pivovar a na vlastní oči se podívat, jak se v Černé Hoře vaří pivo. Prohlídky budou probíhat každých 15 minut, začínat se bude před varnou. Součástí programu bude i prohlídka Muzea historie pivovarnictví. Těšit se můžete na skvělé pivo z Černé Hory, legendární limonádu Grena a cider Black Hill.

Každoroční akce má v regionu letitou tradici a je spojena s unikátní atmosférou pivovarského prostředí v obležení poutě, kterou podtrhují zážitky z jinak nepřístupných prostor. Pro rodinné návštěvníky bude zpřístupněné Výletiště s tematickým programem a samozřejmě tradiční ohňostroj. Rozhodně je na co se těšit. Po celý den jsou zajištěna přilehlá parkoviště a kyvadlová doprava mezi Černou Horou a železniční stanicí Rájec-Jestřebí.

První muzeum pivovarnictví na jižní Moravě v Černé Hoře

První muzeum pivovarnictví na jižní Moravě v Černé Hoře

Stálá expozice vývoje výroby piva od historie po současnost. Historické prostory v Černé Hoře nabízí nově prohlídku zcela ojedinělých sklepení v České republice, ve kterých bylo vybudováno Muzeum pivovarnictví.

Sladovna - romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Sladovna - romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Největší wellness v regionu, komfortní ubytování, vyhlášenou restauraci, stylový šenk a prostory pro akce v historickém podzemí i nové části areálu najdete v Hotelu Sladovna. Rodiny s dětmi jsou zde velmi vítány, naleznou zde vše pro své pohodlí, včetně dětského hřiště a vnitřního hracího koutku.

Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Pivovar Černá Hora - 60 minut s pivem

Návštěva historických i moderně zařízených provozů Pivovaru Černá Hora, který je nejstarším fungujícím pivovarem na Moravě