Úvod > Aktuality > Vychutnejte si česká města s novým seriálem Kudy, foodie?
Gurmánská turistika

Vychutnejte si česká města s novým seriálem Kudy, foodie?

  • Vydáno7. července 2021
Všude dobře, ve městě nejlépe! Nový seriál Kudy, foodie? představuje nejen kavárny, bistra a restaurace, ale přináší i tipy na další zajímavá místa malých i větších měst z celé České republiky, která čekají na objevení. Za vznikem čtrnáctidílného seriálu, který má pomoci oživení městského turismu, stojí Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, populární foodbloger Lukáš Hejlík, internetová televize Stream společnosti Seznam.cz a destinační organizace, které dodaly tipy na zajímavá místa ve městech.
Lukáš Hejlík je nejen autorem scénáře a výběru gastro tipů, ale diváky pořadem také provází. Prvním společným počinem portálu Kudy z nudy a českého foodblogera Lukáše Hejlíka byl projekt 14x14, který přerušila pandemie koronaviru či partnerství na nové knize 555 Výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka.

První díl seriálu Kudy, foodie?, který představuje nejen gastro scénu severočeského Liberce vidělo na Stream.cz už téměř 11 tisíc lidí. Na Stream.cz cílí seriál na mladší české publikum, ale jeho využití plánuje agentura CzechTourism i v zahraničí.

Harmonogram vysílání jednotlivých dílů Kudy, foodie? na Stream.cz:
1. Liberec – 25. 6.
2. Zlín – 2. 7.
3. Cheb – 9. 7.
4. Ostrava – 16. 7.
5. Hradec – 23. 7.
6. Praha – 30. 7.
7. Jihlava – 6. 8.
8. Děčín – 13. 8.
9. Brno – 20. 8.
10. Poděbrady – 27. 8.
11. Plzeň – 3. 9.
12. Šumperk – 10. 9.
13. Pardubice – 17. 9.
14. Tábor – 24. 9.
101 tipů na výlet s Lukášem Hejlíkem

101 tipů na výlet s Lukášem Hejlíkem

Herec Lukáš Hejlík se více než sedm let věnuje tzv. Gastromapě, která začala jako tipy na sociálních sítích, kam zajít na dobré jídlo. Po čase se z toho vyvinula aplikace, kterou si stáhlo téměř 200 tisíc lidí. Nyní vychází kniha „555 – Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka“, kde najdete tipy na výlety po celé České republice a v jejich okolí příjemná místa k občerstvení. Z nové knihy vám přinášíme malou ochutnávku, a to tipy na místa, která Lukáš společně s Kudy z nudy doporučuje. Kromě tohoto průvodce se na výlet po Lukášových stopách můžete vydat i pomocí podcastu „Gastromapa Lukáše Hejlíka 111“.

Lukáš Hejlík doporučuje gastronautům Kudy z nudy

Lukáš Hejlík doporučuje gastronautům Kudy z nudy

Lukáš Hejlík je herec, který se svým divadelním projektem LiStOVáNí už 18 let obráží Česko. Na svých cestách po českých luzích i moravských hájích pak sepisuje svoje gastronomické tipy, od malých bister po krásné restaurace, ale také z kaváren, barů, hostinců, cukráren a pivovarů.

Další aktuality

10 tipů na tradiční české a moravské hospody aneb ve stínu i na výsluní

Vydejte se s portálem Kudy z nudy na návštěvu do některé ze starých hospod! Vychutnejte si podobnou atmosféru, jakou zažívali naši pradědečkové, v autentických interiérech s pivem jako křen a tradiční domácí kuchyní. Zkrátka hospody, které byste rozhodně neměli minout bez povšimnutí a kde se leckdy psala historie.
Gurmánská turistika

Masopust 2023: Máme pro vás tipy z celého Česka na celé masopustní období

Kam vyrazit za masopustním veselím? Masopustní období začíná od svátku Tří králů (6. ledna) a končí v úterý o půlnoci před Škaredou středou, přesně 40 dnů před Květnou nedělí. Máme pro vás velký přehled masopustních tipů z celé České republiky na rok 2023! Je čas se pořádně pobavit, najíst a napít, než přijde šestitýdenní půst, kdy se křesťané připravují na Velikonoce. K masopustu neodmyslitelně patří i zabijačky, soutěže o nejlepší masopustní masku, sousedské zábavy a samozřejmě průvody maškar. Nejvíc veselo je právě teď – v období masopustu neboli fašanku, který trvá od Tří králů do Popeleční středy. Máme pro vás tipy, kde poznat starobylé zvyky i kde se přidat k veselému průvodu maškar!
Gurmánská turistika

Valentýnské menu v restauracích CzechSpecials

Překvapte svou drahou polovičku a vezměte ji nebo jeho na valentýnské menu do některé z certifikovaných restaurací Czech Specials. Vyzkoušejte jedinečné pokrmy skvělých šéfkuchařů, zažijte neopakovatelnou atmosféru a romantické chvíle při svíčkách. A co pro vás jednotlivé restaurace připravují?
Gurmánská turistika

Objevte barvy a chutě Číny, Vietnamu, Japonska a Indie: 25 tipů na skvělé asijské restaurace

Také jste si oblíbili asijskou kuchyni? Sbíhají se vám sliny při pomyšlení na pokrmy, jako je polévka Pho, bún chả, ramen, sushi anebo máte raději Osm pokladů v pálivé omáčce či kuře Tikka Masala? Pak se právě vám budou líbit naše tipy na osvědčené a oblíbené asijské restaurace všeho druhu, kam můžete přijít bez obav a dopřát si trochu exotiky na talíři.
Gurmánská turistika