Úvod > Aktuality > Vychutnejte si atmosféru potemnělého zámku v Náměšti nad Oslavou
Vychutnejte si atmosféru potemnelého zámku v Námešti nad Oslavou
"> Vychutnejte si atmosféru potemnelého zámku v Námešti nad Oslavou "> Vstupné na každou prohlídkovou trasu ciní 90 Kc "> Na výber budou v Námešti nad Oslavou obe prohlídkové trasy
Památky

Vychutnejte si atmosféru potemnělého zámku v Náměšti nad Oslavou

  • Vydáno27. srpna 2019
Také letos se zámek v Náměšti nad Oslavou připojuje k Hradozámecké noci. Atmosféru šeřícího se i potemnělého zámku si zde můžete vychutnávat v sobotu 31. srpna během prohlídek, které začínají v 18:00 hodin a pobaví vás na nich Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci.

Náměšť nad OslavouTradiční projekt Národního památkového ústavu Hradozámecká noc opět zve návštěvníky na večerní prohlídky prostor náměšťského zámku s doprovodným programem. Těšit se můžete na netradiční hrané prohlídky s Divadelní a kaskadérskou společností Štvanci.

V každou celou hodinu budou během Hradozámecké noci vycházet skupiny na první trasu, která představuje reprezentační prostory zámku. Poslední prohlídka začne ve 22:00 hodin. Zájemcům doporučujeme rezervaci na tel. čísle: 568 620 319, nebo na adrese: namest@npu.cz.

Vstupné na prohlídkovou trasu činí 120 Kč plné, 80 Kč snížené a 310 Kč rodinné.
Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek v Náměšti nad Oslavou, postavený na levém břehu řeky Oslavy, patří mezi významné doklady renesančního stavitelství na Moravě. Původní hrad ze 13. stol. byl moravskými pány ze Žerotína přebudován v letech 1565-1578 na honosné renesanční sídlo, které se zachovalo v téměř nezměněné podobě dodnes.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou –  jeden z nejstarších mostů na Moravě

Barokní most v Náměšti nad Oslavou – jeden z nejstarších mostů na Moravě

Náměšťský barokní kamenný most bývá nazýván "malý moravský Karlův". Po Karlově mostě jde totiž o největší most v ČR s nejbohatší sochařskou výzdobou. Na Moravě není most, který by se mu bohatostí výzdoby rovnal.