Úvod > Aktuality > V Obrazárně Pražského hradu si prohlédnete nově pořízené obrazy Kamila Lhotáka
V Obrazárně Pražského hradu si prohlédnete nově pořízené obrazy Kamila Lhotáka
"> ">
Kultura

V Obrazárně Pražského hradu si prohlédnete nově pořízené obrazy Kamila Lhotáka

  • Vydáno26. ledna 2019
V Obrazárně Pražského hradu na II. nádvoří jsou od 8. 1. do 28. 2. 2019 vystaveny dva obrazy Kamila Lhotáka, které byly na konci loňského roku získány pro sbírky Pražského hradu. Obě díla mohou návštěvníci vidět spolu se čtyřmi významnými obrazy, které byly zakoupeny za T. G. Masaryka. Nákupem děl Kamila Lhotáka obnovuje Pražský hrad tradici doplňování uměleckých sbírek.
Kamil LhotákV Obrazárně Pražského hradu jsou až do 28. února vystaveny dva obrazy Kamila Lhotáka, které Hrad koncem loňského roku zakoupil do svých sbírek. Lhotákovy obrazy Dva balony z roku 1939 a Krajina oživená stroji z roku 1944 budou po vystavení v Obrazárně umístěny v pracovnách prezidenta na Pražském hradě a na zámku v Lánech.

Během výstavy Lhotákových obrazů je plné a rodinné vstupné do Obrazárny, kde je trvale vystaveno na sto obrazů, sníženo na polovinu. Vstupenka tedy bude stát 50 korun a rodinné vstupné bude za 100 korun. Otevřeno je denně od 9:00 do 16:00 hodin.

Kamil Lhoták byl známý český grafik, malíř a ilustrátor. Narodil se 25. července 1912 v Praze a zemřel 22. října 1990 také v Praze. Byl jedním ze zakládajících členů Skupiny 42, která se zabývala problematikou života moderního člověka. Ilustroval řadu knih, měl velkou zálibu v dopravních prostředcích. Proto se stal ilustrátorem například knihy Dědeček automobil.
Obrazárna Pražského hradu – dočasně uzavřena

Obrazárna Pražského hradu – dočasně uzavřena

Obrazárna je uzavřena kvůli nevyhovujícím podmínkám. Objekt čeká na rekonstrukci. Většina obrazů je nyní vystavena v Císařské konírně.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.