Úvod > Aktuality > Vyběhněte si o víkendu na hrad Kunětická hora
Vyběhněte si o víkendu na hrad Kunětická hora
"> ">
Letní sporty

Vyběhněte si o víkendu na hrad Kunětická hora

  • Vydáno22. srpna 2016
Celé léto jste trénovali, naběhali jste desítky kilometrů a teď chcete vyzkoušet, jak na tom doopravdy jste? Vypravte se na běh na hrad! Unikátní běžecká pětidílná akce Běžíme na hrad, propojující regulérní běžecký krosový seriál s aktivitami pro celé rodiny s dětmi v atraktivním prostředí hradů a jejich okolí, se v sobotu 27. srpna zastaví na hradě Kunětická hora.

Třetí ročník seriálu běžeckých závodů, které vás zavedou na české hrady a zámky, se přehoupnul do druhé poloviny.

Výběh na Kunětickou horu, Rumburakův hrad, oblíbenou destinaci filmařů a divadelníků, známý zejména z pohádky Arabela, se uskuteční 27. srpna. Nejen atraktivní umístění cíle je důvodem, proč se na hrad ve východních Čechách vydat. Běžíme na hrad je totiž závod opravdu pro každého.

V den závodu mezi 20 – 23 hodinou můžete na hradu Kunětická hora zažít i Hradozámeckou noc, večerní prohlídku s doprovodným programem, která začíná lampionovým průvodem ve 20.00 hodin od parkoviště pod hradem.

Běžecký den s cílem na hradě Kunětická hora má pro vás připraveno několik tras na výběr; závod na 5 km, tzv. Pětku a závod na 15 km, tzv. Patnáctku. Z loňského roku velmi oblíbené dětské závody čekají na děti v různých věkových kategoriích. Rozděleny podle věku budou tedy závodit na tratích v délkách 100, 300, 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, v podhradí – amfiteátru pod skálou, na které se tyčí samotný hrad

Dalšé zastávkou závodů Běžíme na hrad bude 24. září hrad Loket.

Hrad Kunětická hora – Kuňka

Hrad Kunětická hora – Kuňka

Pozdně gotický hrad slavného rodu Pernštejnů vznikl přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Výrazně jej poničila švédská vojska. Kunětická hora byla veřejnosti nepřístupná od roku 1973 do roku 1993. Dnes se z Kunětické hory stalo kulturní centrum Pardubicka.

Další aktuality

6.10.
2022
Velká pardubická se pojede už v neděli

Velká pardubická se pojede už v neděli

Pardubický kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika