Úvod > Aktuality > Vstříc adventní pohodě do botanické zahrady!
Vstříc adventní pohodě do botanické zahrady!
"> "> "> "> ">
Příroda

Vstříc adventní pohodě do botanické zahrady!

  • Vydáno22. listopadu 2018
Vánoce jsou svátkem klidu a všichni se na ně dlouho připravujeme. Přijďte si o víkendu 24. a 25. listopadu do botanické zahrady v Praze – Troji vyrobit vánoční dekorace nebo malý dárek pro vaše blízké, zahřeje vás svařené víno a punč a chybět nebude ani sladké a slané občerstvení. Užijte si tu správnou předvánoční atmosféru v botanické zahradě. Za symbolický poplatek si můžete vyrobit nejrůznější dekorační drobnosti a nebo šperky, které se pak stanou milým vánočním dárkem.
adventní věnecAdventní tvůrčí dílny jsou 24. a 25. listopadu přístupné v administrativní budově zahrady od deseti do sedmnácti hodin. A kde jinde čerpat inspiraci než v Botanické zahradě hl. m. Prahy? Výrobek, který si budou chtít návštěvníci vytvořit, si mohou vybrat podle své fantazie, zručnosti i trpělivosti. Pod vedením odborníků z Botanické zahrady Praha se naučíte vyrábět vánoční svícny, závěsné dekorativní věnce na dveře ve dvou variantách (z chvojí a z vatelínu) a dřevěný svícen pro 4 svíčky (parter). Veškerý potřebný materiál, doplňky i nářadí jsou pro vás k dispozici.

Vstup na akci je bezplatný. Na místě si zvolíte některou z dílniček a uhradíte poplatek podle typu výrobku. Díky vedení zkušeným instruktorem vám pod rukama vzniknou jedinečná díla, která se stanou ozdobou vašeho domova. Přijďte prožít sobotní či nedělní den relaxací při tvorbě vánočních dekorací a ještě před začátkem adventu si v klidu vytvořte drobné dárky pro své blízké. Inspiraci pro své tvoření načerpáte během návštěvy výstavy Kouzlo Vánoc umístěné ve skleníku Fata Morgana.
Zahradní bludiště na zámku Troja

Zahradní bludiště na zámku Troja

Zámek v Troji obklopuje rozsáhlá terasovitá zámecká zahrada italského typu s četnými fontánami, terakotovými vázami, bustami apod. Celou východní část zámeckého parku zabírá štěpnice s centrálně umístěným labyrintem. Ten je vytvořen z habrových keřů a vodních překážek – příkopů.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.