Úvod > Aktuality > V ostravském Světě techniky zjistíte, jak technika pomáhá hendikepovaným
V ostravském Světě techniky zjistíte, jak technika pomáhá hendikepovaným
">
Zážitky

V ostravském Světě techniky zjistíte, jak technika pomáhá hendikepovaným

  • Vydáno2. ledna 2019
Ve Světě techniky v Ostravě můžete navštívit novou původní a autorskou expozici s názvem "Tělo a technika – Jak technika pomáhá hendikepovaným". Zapomeňte na obyčejné příklady a ukázky hendikepů, nová expozice boří mýty o bariérách, které hendikep přináší. Vstupte do světa, kde centimetry rozhodují o tom, zda jste samostatní nebo odkázaní na cizí pomoc, kde hmat nahradí vaše oči. Poznejte osudy lidí, kteří se nevzdali a díky moderní technice mohou žít naprosto plnohodnotný život.
hendikep ostravaUnikátní autorská expozice Tělo a technika přiblíží návštěvníkům Světa techniky v Ostravě, jak moderní technologie usnadňují život lidem s handicapem. Seznamte se formou komiksů s osudy lidí, kteří se nevzdali a i po vážných úrazech žijí plnohodnotný život.
 
Na tvorbě autorské expozice Tělo a technika pracoval tým odborníků více než rok a půl a od poloviny prosince 2018 ji můžete vidět ve Velkém světě technikyDolních Vítkovicích. Jednotlivé exponáty jsou inspirovány konkrétními životními příběhy hendikepovaných lidí. Na vlastní kůži zde vyzkoušíte více než 20 exponátů simulujících pohybové, sluchové i zrakové postižení. Především ale přímo na místě zjistíte, jak dnešní vyspělé technologie pomáhají vybrané hendikepy v každodenním životě zvládat.
 
Novou expozici najdete do 31. července 2019 v prostoru dočasných výstav ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě.
Velký svět techniky Ostrava

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

Malý svět techniky U6

Malý svět techniky U6

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.