Úvod > Aktuality > Všechny generace si užijí skvělou lyžovačku na Monínci
Zimní sporty

Všechny generace si užijí skvělou lyžovačku na Monínci

  • Vydáno23. ledna 2020
Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je v Areálu Monínec hned několik sjezdovek. Hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva. Celý svah je zasněžován a osvětlen i pro večerní lyžování.
Hlavní monínecká sjezdovka nabízí lyžařům 1,2 km sjezdového lyžování. Je pravidelně upravovaná dvěma rolbami. Čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu je v provozu v zimě i v létě. V horní části této sjezdovky zvyšuje komfort lyžování 600 m dlouhá dvoukotva. Celý svah je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování.

Večerní lyžování si můžou návštěvníci přijít užít i během pracovního týdne. Na jedné z nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách a na výborně upravené trati se lyžuje od 18 do 21 hod. Méně zdatným lyžařům, dětem i všem, kteří nemají chuť nebo čas vyzkoušet velkou sjezdovku je určena hotelová sjezdovka dlouhá 170 m s vlekem poma. Na hotelové sjezdovce najdete také skipark umístěný po levé straně od lanové dráhy s 100 m pohyblivým kobercem a 200 m dlouhým vlekem poma, který je určen pro výuku dospělých i dětí.

areálu se nachází dvě lyžařské školy, které nabízí výuku nejen lyžování ale i jízdu na snowboardu.
Vybrat si můžete mezi individuální výukou, ale i výukou ve skupině, která dětem pomůže při seznámení s novými přáteli. Samozřejmostí je zázemí s kompletním vybavením pro zimní sporty včetně půjčovny i skiservisu.
 
Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Na Monínci můžete díky nové naučné stezce poznat mikro svět včel a mravenců. Naučná stezka vznikla na trase mezi restaurací M2 a hotelem Monínec a její délka je zhruba 1,5 km.

Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Vezměte do rukou zážitkovou kartu turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám... a vydejte se objevovat Toulavu se spoustou výhod. Karta, kterou si vyzvednete zdarma v podobě papírové brožury na infocentrech, nebo se zaregistrujete do karty online, nabízí více než 50 bonusů a slev.

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Další aktuality