Úvod > Aktuality > Olomoucký Garden Food Festival bude letos nabízet lahůdky celých pět dní
Olomoucký Garden Food Festival bude letos nabízet lahůdky celých pět dní
"> "> "> "> "> "> "> "> ">

Olomoucký Garden Food Festival bude letos nabízet lahůdky celých pět dní

Vydáno 4. srpna 2020 Gurmánská turistika
Pět dní budou ochutnávat skvělá jídla a pití návštěvníci Garden Food Festivalu v Olomouci. Gastronomický svátek se uskuteční od středy 5. do neděle 9. srpna 2020 na několika místech ve městě. Místo vstupného si příchozí zakoupí čip, který si nabijí na libovolnou částku. V programu se objeví finalisté televizní soutěže MasterChef Česko Roman Staša a Pavlína Lubojatzky i sushi mistr Lukáš Neckář.

Festival bude letos o něco komornější

Garden Food Festival přinese do Olomouce nejen klasický street food od vystavovatelů z celé republiky, ale představí také regionální restaurace a výrobce.

Šestý ročník festivalu bude z důvodu celorepublikových opatření rozhodně menší než v předchozích letech a na více místech, aby se zabránilo shromažďování velkého množství lidí. Přes dnešní těžkou koronavirovou dobu chce festival podpořit kvalitní gastronomii. Milovníci dobrého jídla se mohou těšit na degustační menu, kuchařské a barmanské show, ochutnávky vína i piva, workshopy s kuchaři, hudební představení i program pro děti, které jistě potěší chemická show Pevnosti poznání Univerzity Palackého.
 

Spousta dobrého jídla v restauracích i stáncích

garden foodGarden Food festival přinese vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Ve středu a ve čtvrtek budou ochutnávky v místních restauracích a podnicích a v pátek se na Horním náměstí objeví několik stánků, které nabídnou nejrůznější dobroty a zpříjemní lidem hudební představení. Organizátoři spojili síly s kulturní akcí Pohoda U Trojice. Festival se nově objeví také u obchodní galerie Šantovka, kde doplní gastro nabídku letního Fun parku.

Hlavní program se uskuteční o víkendu v rozkvetlém Rozáriu, kde bude na třicet stánků. Mezi nimi i zajímavá prezentace jídel pod značkou Czech Specials, který je partnerským projektem agentury CzechTourism, Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Asociace hotelů a restaurací. Nová podoba Garden Food festivalu je určitě zajímavým oživením a posunem, kdy se při této akci využije i potenciál centra města a zajímavých zákoutí, které mohou návštěvníci během festivalu objevit.

Zatímco v minulých letech se platil vstup za každou osobu a den festivalu, nyní si stačí zakoupit jediný čip za 90 korun a na něj se po nabití libovolné částky může stravovat jakýkoliv počet návštěvníků. Čipy budou k dostání od středy 5. srpna všech festivalových pointech.
 

Skvělý tip na gastrovýlet do Olomouce

sushiPořadatelé počítají s tím, že na gastronomický výlet do Rozária vyrazí celé rodiny. Jako každoročně tak v areálu bude dětská zóna. Její program z velké části obstará tradiční partner festivalu – Pevnost poznání Univerzity Palackého, jejíž animátoři si pro nejmenší návštěvníky připraví zábavné experimenty, hlavolamy, tvůrčí dílny a výtvarné aktivity.

Zajímavá bude nabídka sushi mistra Lukáše Neckáře, který tento pokrm připraví během několika vteřin. Na vysoké úrovni provádí kuchařskou show před zraky diváků, školí i profesionály. Někdo rád slané, někdo zase sladké a právě proto je zde Judyth sweet art. Nejlepší makronky, tartaletky nebo cupcake v životě. Ano, zde to dostanete, toto a mnoho dalšího.

gastrofoodSladká pochoutka churros s belgickou čokoládou a mléčným karamelem dulce de leche. Určitě ochutnejte, churros si totiž zamiluje opravdu každý. Tak s jakou “omáčkou” si dáte vy? Tasty Fries nejsou obyčejné hranolky. Jedinečná chuť dvojitě osmažených tradičních belgických hranolek a omáček vlastní receptury od Tasty Fries vás o tom snadno přesvědčí. 100% džusy a pyré od Tropica mají skvěle vyváženou chuť a barvu, kterou si zamilujete. Za kvalitou produktů si stojí a vybírají si ty nejlepší dodavatele. Chcete si vychutnat výborné víno ze Znojemských hroznů? Tak to se určitě zastavte u stánku Vinařství Soška, kde si na své přijde každý vinař.
 

Objevte kulturní bohatství kraje

OlomoucPokud na víkend do hanácké metropole vyrazíte, nezapomeňte navštívit i pamětihodnosti a přírodní památky Olomouckého regionu. Samotná Olomouc zve na příklad k návštěvě Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea – „dva v jednom“ nabízí dávnou historii od románské doby po současnost, a to prostřednictvím 65 tisíc exponátů. Muzeum nabízí například stálou expozici Století relativity, které představuje celé spektrum uměleckých děl 20. století.

OlomoucNepřehlédněte ani areál na Svatém Kopečku, který se nachází pět kilometrů severovýchodním směrem od Olomouce. Tamní Bazilika Panny Marie je cílem mnoha poutníků a milovníků barokního umění. V moderní historii je Svatý Kopeček spojený s návštěvou papeže Jana Pavla II. v květnu roku 1995.  Ten ji tehdy povýšil na baziliku minor, což znamená, že tento chrám je pod přímou patronací papeže a tento titul získávají jen významnější kostely.

Pokud se na festival chystáte s dětmi, nezapomeňte na návštěvu tamní Zoo nebo Aquaparku Olomouc. Za vidění stojí i nedaleký hrad Bouzov. Tato romantická stavba se statutem kulturní památky vznikla na přelomu 13. a 14. století a přestavěna byla na přelomu 19. a 20. století.  Hrad najdete zhruba 35 kilometrů severozápadně od Olomouce.
Radnice s orlojem a věží v Olomouci

Radnice s orlojem a věží v Olomouci

Budova olomoucké radnice, která vévodí Hornímu náměstí, představuje již po 6 staletí symbol hospodářského a politického významu někdejšího královského hlavního města. Orloj je zasazen do severní fasády radnice. Během prohlídky nahlédnete do kaple a věže, objednat si lze také návštěvu obřadní síně.

Korunní pevnůstka v Olomouci a unikátní expozice barokní prachárny

Korunní pevnůstka v Olomouci a unikátní expozice barokní prachárny

Korunní pevnůstka na levém břehu Mlýnského potoka je součástí fortifikačního systému města, tzv. Olomoucké pevnosti. Pevnůstku nechala, stejně jako celou pevnost, vystavět Marie Terezie v letech 1745 - 1757.

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Obdivovatelé cizokrajné flóry a fauny v palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku najdou kvetoucí orchideje, palmy, liány, zrající papáje i citrusy už tento víkend. Prstenec městských parků tvoří ideální spojovací článek mezi historickým jádrem a moderní zástavbou.

Rozarium v Botanické zahradě v Olomouci

Rozarium v Botanické zahradě v Olomouci

Součástí botanické zahrady v Olomouci je unikátní rozárium se sbírkou, jež čítá přes 600 odrůd růží velkokvětých, ale i barvami zářící růže sadové, pnoucí, pokryvné a původní botanické druhy.

Minipivovar & Steakhouse Riegrovka

Minipivovar & Steakhouse Riegrovka

V roce 2015 vznikl projekt minipivovaru s restaurací v samém srdci Olomouce, v Riegrově ulici. O rok později jsme otevřeli unikátní Steakhouse s vlastní komorou na suché zrání, kterou máme jako první v republice. Vychutnejte si šťavnaté a křehké steaky z farem České republiky.

Bezručovy sady - sídlo Botanické zahrady v Olomouci

Bezručovy sady - sídlo Botanické zahrady v Olomouci

Výstaviště Flora Olomouc pečuje o městské parky, sbírkové skleníky, rozárium a botanickou zahradu. Botanická zahrada se nachází v Bezručových sadech, na místě tzv. Korunní pevnůstky.

Svatováclavský Pivovar v Olomouci

Svatováclavský Pivovar v Olomouci

Svatováclavský minipivovar v Olomouci vám nabízí 7 druhů vyráběného kvasnicového piva bez pasterizace a filtrace, domácí kuchyni, polední menu, tvarůžkové a pivní speciality, šťavnaté steaky, espresso illy nebo vína z vinařství Zaječí.

Další aktuality

29.9.
2020
Flora Olomouc proběhne v bezpečí a pohodě

Flora Olomouc proběhne v bezpečí a pohodě

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
26.9.
2020
Podzimní festival duchovní hudby hostí Olomouc

Podzimní festival duchovní hudby hostí Olomouc

Střední Morava a Jeseníky | Kultura
22.9.
2020
#světovéČesko a devět českých dobrodruhů na cestách kolem světa

#světovéČesko a devět českých dobrodruhů na cestách kolem světa

Střední Morava a Jeseníky | Zážitky
14.9.
2020
#světovéČesko a Dlouhé Stráně, přehrada na vrcholcích hor

#světovéČesko a Dlouhé Stráně, přehrada na vrcholcích hor

Střední Morava a Jeseníky | Památky