Úvod > Aktuality > Na olomoucký Garden Food Festival přijedou o tomto víkendu gastronomické špičky
Na olomoucký Garden Food Festival přijedou o tomto víkendu gastronomické špičky
"> "> ">

Na olomoucký Garden Food Festival přijedou o tomto víkendu gastronomické špičky

Vydáno 26. září 2019 Gurmánská turistika
Špičkoví kuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem, finalisté televizní soutěže MasterChef Česko 2019 a další skvělí mistři kulinářského řemesla se představí o víkendu na pátém Garden Food Festivalu v Olomouci. Svátek jídla a pití se tentokrát uskuteční na sklonku babího léta v malebné růžové zahradě Výstaviště Flora Olomouc. Moderovat bude Petr Král z Radiožurnálu.

Speciality Zdeňka Pohlreicha

Hlavní tváří festivalu bude opět Zdeněk Pohlreich. Vedle své kuchařské show do Olomouce přiveze také restauraci na kolečkách. V rozáriu najdete stánky na šest desítek vystavovatelů. Budete ochutnávat v prostředí druhé největší růžové zahrady v republice, kde je příjemná pikniková louka, dřevěné rošty pro posezení, brouzdaliště i hřiště pro děti.

Olomoucká přehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem Garden Food Festival přilákala i další kuchařské osobnosti. Některé týmy samy pečou chleba, vaří vlastnoručně vyrobené těstoviny nebo si pěstují své bylinky. Jako například v restauraci Nutrend World. Další koncept The buns zase vyrábí vlastní housky i omáčky na burgery. A rodinné bistro Zdravá pecka zve na fusion evropských, asijských a arabských specialit. Pro někoho možná bude překvapením restaurace Zámku Velká Bystřice, jejíž nový tým vnesl do místní gastronomie čerstvý vítr.
 

Našlapaný program, spousta dobrého jídla

Dvoudenní Garden Food Festival přinese vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Návštěvníci se zde mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty, budou mít možnost ochutnat exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus. Čeká na ně také porcování obřích ryb nebo medová show. V nabídce festivalu nebudou chybět farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů.
 

Skvělý tip na výlet do Olomouce

OlomoucPořadatelé počítají s tím, že na gastronomický výlet do Rozária v Olomouci vyrazí celé rodiny. Jako každoročně tak v areálu bude dětská zóna. Její program z velké části obstará tradiční partner festivalu – Pevnost poznání Univerzity Palackého, jejíž animátoři si pro nejmenší návštěvníky připraví zábavné experimenty, hlavolamy, tvůrčí dílny a výtvarné aktivity. Dům dětí a mládeže pozve do světa bylinek a ukáže, jak včely vyrábějí med. Firma Libli postaví stan s pohádkami a hrami a projekt Cyklostezka Morava zapůjčí koloběžky a odrážedla.

V celém areálu bude opět platit jednotná festivalová měna – grešle. Bude také nově zprovozněný elektronický systém, díky kterému bude placení komfortnější, jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky. V předprodeji stojí vstupenka na Garden Food Festival 100 korun. Přímo na místě vstupenka stojí 150 korun. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.
 

Objevte kulturní bohatství kraje

Pokud na víkend do hanácké metropole vyrazíte, nezapomeňte navštívit i pamětihodnosti a přírodní památky Olomouckého regionu.  Samotná Olomouc zve na příklad k návštěvě Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea – „dva v jednom“ nabízí dávnou historii od románské doby po současnost, a to prostřednictvím 65 tisíc exponátů. Muzeum nabízí například stálou expozici Století relativity, které představuje celé spektrum uměleckých děl 20. století.

Nepřehlédněte ani areál na Svatém Kopečku, který se nachází pět kilometrů severovýchodním směrem od Olomouce. Tamní Bazilika Panny Marie je cílem mnoha poutníků a milovníků barokního umění. V moderní historii je Svatý Kopeček spojený s návštěvou papeže Jana Pavla II. v květnu roku 1995.  Ten ji tehdy povýšil na baziliku minor, což znamená, že tento chrám je pod přímou patronací papeže a tento titul získávají jen významnější kostely.

Pokud se na festival chystáte s dětmi, nezapomeňte na návštěvu tamní Zoo nebo Aquaparku Olomouc. Za vidění stojí i nedaleký hrad Bouzov. Tato romantická stavba se statutem kulturní památky vznikla na přelomu 13. a 14. století a přestavěna byla na přelomu 19. a 20. století.  Hrad najdete zhruba 35 kilometrů severozápadně od Olomouce.
Garden Food Festival Olomouc 2020

5.8.
9.8.
Garden Food Festival Olomouc 2020

Zkoušíte rádi exotické delikatesy? Nebo milujete spíše tradiční českou a regionální kuchyni? Garden Food Festival vám již pošesté v Olomouci nabídne řadu speciálních a nezapomenutelných gastronomických zážitků.

Tvarůžková cukrárna v Lošticích

Tvarůžková cukrárna v Lošticích

Už jste ochutnali tvarůžkovou kremroli? A co Loštický koláček s povidly? Tvarůžková cukrárna nabízí netradiční zpracování Olomouckých tvarůžků, které nadchne nejen milovníky tohoto aromatického sýru. Toto jedinečné místo nesmíte v Lošticích vynechat.

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Obdivovatelé cizokrajné flóry a fauny v palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku najdou kvetoucí orchideje, palmy, liány, zrající papáje i citrusy už tento víkend. Prstenec městských parků tvoří ideální spojovací článek mezi historickým jádrem a moderní zástavbou.

Radnice s orlojem a věží v Olomouci

Radnice s orlojem a věží v Olomouci

Budova olomoucké radnice, která vévodí Hornímu náměstí, představuje již po 6 staletí symbol hospodářského a politického významu někdejšího královského hlavního města. Orloj je zasazen do severní fasády radnice. Během prohlídky nahlédnete do kaple a věže, objednat si lze také návštěvu obřadní síně.

Minipivovar & Steakhouse Riegrovka

Minipivovar & Steakhouse Riegrovka

V roce 2015 vznikl projekt minipivovaru s restaurací v samém srdci Olomouce, v Riegrově ulici. O rok později jsme otevřeli unikátní Steakhouse s vlastní komorou na suché zrání, kterou máme jako první v republice. Vychutnejte si šťavnaté a křehké steaky z farem České republiky.

Korunní pevnůstka v Olomouci a unikátní expozice barokní prachárny

Korunní pevnůstka v Olomouci a unikátní expozice barokní prachárny

Korunní pevnůstka na levém břehu Mlýnského potoka je součástí fortifikačního systému města, tzv. Olomoucké pevnosti. Pevnůstku nechala, stejně jako celou pevnost, vystavět Marie Terezie v letech 1745 - 1757.

Bezručovy sady - sídlo Botanické zahrady v Olomouci

Bezručovy sady - sídlo Botanické zahrady v Olomouci

Výstaviště Flora Olomouc pečuje o městské parky, sbírkové skleníky, rozárium a botanickou zahradu. Botanická zahrada se nachází v Bezručových sadech, na místě tzv. Korunní pevnůstky.

Rozarium v Botanické zahradě v Olomouci

Rozarium v Botanické zahradě v Olomouci

Součástí botanické zahrady v Olomouci je unikátní rozárium se sbírkou, jež čítá přes 600 odrůd růží velkokvětých, ale i barvami zářící růže sadové, pnoucí, pokryvné a původní botanické druhy.

Svatováclavský Pivovar v Olomouci

Svatováclavský Pivovar v Olomouci

Svatováclavský minipivovar v Olomouci vám nabízí 7 druhů vyráběného kvasnicového piva bez pasterizace a filtrace, domácí kuchyni, polední menu, tvarůžkové a pivní speciality, šťavnaté steaky, espresso illy nebo vína z vinařství Zaječí.

Cesta po pevnůstkách císařsko-královské olomoucké pevnosti

Cesta po pevnůstkách císařsko-královské olomoucké pevnosti

Město Olomouc má unikátní systém opevnění, který zde vznikal od konce 18. století. Tvořilo ho na dvacet pevnůstek a dalších vojenských objektů, které nyní propojuje třicetikilometrová naučná stezka přístupná pěším turistům i cyklistům.

Další aktuality

24.6.
2020
Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Střední Morava a Jeseníky | Kultura
23.6.
2020
Projeďte se po cyklostezce Bečva

Projeďte se po cyklostezce Bečva

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
19.6.
2020
Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Střední Morava a Jeseníky | Příroda