Úvod > Aktuality > Načerpejte jarní atmosféru a užijte si večerní osvětlení ve Vrtbovské zahradě
Načerpejte jarní atmosféru a užijte si večerní osvětlení ve Vrtbovské zahradě
"> "> "> Prijdte privítat jaro do Vrtbovské zahrady "> V sobotu 29. brezna bude zahájena již 16. sezóna "> Socharskou výzdobu zahrady vytvoril Matyáš Bernard Braun
Příroda

Načerpejte jarní atmosféru a užijte si večerní osvětlení ve Vrtbovské zahradě

  • Vydáno22. dubna 2021
Ve čtvrtek 22. dubna 2021 bude slavnostně nasvícen barokní skvost Prahy – Vrtbovská zahrada. Od 20:00 do 22:00 hodin sem můžete přijít načerpat jarní atmosféru a pokochat se vyhlídkou na večerní Prahu. Je to pouze jedna ze dvou možností za rok. Ta příští bude až na podzim. Přijďte poznat zahradu jak ji neznáte a obdivovat nasvícené sochy M. B. Brauna, fresky V. V. Reinera, ateliér Mikoláše Alše a nezvyklé pohledy na Prahu, které vám vezmou dech.
Vznik velkolepé palácové zahrady je spojen s velkým svatebním obdobím kolem roku 1720. Autorem návrhu je František Maxmilián Kaňka, který pro Jana Josefa hraběte z Vrby nejprve přestavěl palác a následně zřídil zahradu.

Sochařskou výzdobu zahrady vytvořil Matyáš Bernard Braun. Na zdařilém díle se také podílel Václav Vavřinec Reiner. Velmi dobře se zachovala vnitřní výzdoba sala terreny. Freska na klenbě je dílem Václava Vavřince Reinera a představuje Venuši a Adonise.
 
jarní nasvícení vrtbovská zahradaVyužijte mimořádnou příležitost navštívit barokní Vrtbovskou zahradu, která vás překvapí kouzlem a mystikou tohoto místa a to za cenu běžného vstupného. Zahrada bude slavnostně nasvícena 22. dubna 2021 od 20:00 do 22 hodin. Návštěvníci musí v zahradě dodržovat opatření v souvislosti s pandemií koronaviru, tzn. vstup do zahrady bude možný pouze s rouškou, do pokladny se bude vstupovat jednotlivě a bude dbáno na dodržování rozestupů v zahradě. Na horní vyhlídku budou návštěvníci pouštěni pouze po dvou lidech. Vstupné do zahrady je 100 Kč.
Vrtbovská zahrada – nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Vrtbovská zahrada – nejkrásnější barokní zahrada v Praze

Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu. Tvrdí se o ní dokonce, že je jednou z nejkrásnějších zahrad svého druhu na sever od Alp.

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.