Úvod > Aktuality > Vranovská přehrada opět vydá sekt, těšit se můžete na gurmánský večer
Vranovská přehrada opět vydá sekt, těšit se můžete na gurmánský večer
"> ">
Gurmánská turistika

Vranovská přehrada opět vydá sekt, těšit se můžete na gurmánský večer

  • Vydáno13. srpna 2018
V polovině srpna můžete být svědky jedinečné chvíle, kdy potápěči ze dna Vranovské přehrady vytáhnou ocelové klece, ve kterých je uložen všemi očekávaný Sekt Lechovice. Sekty vyráběné z odrůd Rulandské bílé a Chardonnay ukládá jejich výrobce, společnost Vinné sklepy Lechovice, tímto způsobem k ročnímu zrání už řadu let. Celá akce vyvrcholí Galavečerem sektu, který nabídne kulturní program plný hudby a zábavy.
Galavečer sektu, který se letos odehraje v sobotu 18. srpna, je vítaným setkáním všech gurmánů. Hlavním cílem již 17. ročníku oblíbené akce je ovšem dražba sektů. Můžete se také  těšit na doprovodný program, kde pro účastníky akce  budou připraveny ochutnávky vín, koncerty  a mnoho dalšího.

Sekt ukládaný na dno Vranovské přehrady je již tradičně vyráběn z odrůd Rulandské bílé a Chardonnay. Toto složení vín je již ověřenou kombinací lechovického sektu, při jehož výrobě se využívá metoda tradičního kvašení v lahvi. Sekt zraje na dně přehrady vždy jeden rok v hloubce 40m, při teplotě 5°C a tlaku 5 atmosfér.

Podle odborníků dává právě složení odrůd a uložení při stabilní teplotě a tlaku tomuto sektu nezaměnitelnou chuť. Sekt byl poprvé potopen ke slavnostnímu výročí 900 let založení Vranova nad Dyjí. Tehdy bylo potopeno přesně 900 lahví tohoto výjimečného sektu. Každým rokem počet potopených lahví narůstá přesně o  jednu lahev.

Výlov sektu je mezi příznivci lechovického vína vždy příjemnou příležitostí sejít se u sklenky dobrého vína a společně sledovat, jak potápěči slavnostně vyzdvihnou ze dna Vranovské přehrady ocelové klece, ve kterých je uložen všemi očekávaný Sekt Lechovice. Galavečer sektu je vítaným setkáním všech gurmánů, pro něž se tento zvláštní sekt již stal pojmem. Letos nebude chybět hudební doprovod cimbálové muziky po celý večer. Během večera se dozvíte něco více o výlovu vámi zakoupeného sektu. Myslete na Centrum Paraple, které nákupem sektu obdarujete a také na svoji chuť poznávat nepoznané.

Vranovská přehrada s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Milovníci turistiky a cykloturistiky, mohou využít značených tras Národním parkem Podyjí, který se rozkládá až na rakouské území, k návštěvě lákají také blízké hrady Vranov, Bítov nebo Cornštejn.
 
Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Vranovská přehrada – Moravský Jadran nedaleko Vranova nad Dyjí

Třicet km dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a teplou vodou se nachází v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí poskytuje výborné podmínky pro koupání a vodní sporty. Kvalita vody ve Vranovské přehradě patří k těm nejlepším v České republice.

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

K nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka patří zámek Vranov nad Dyjí. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Dnes je zámek národní kulturní památkou situovanou v západní části Národního parku Podyjí.

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 400 stanových míst a 80 míst pro karavany s možností elektrické přípojky.

Vranov nad Dyjí – rybářské etudy pro celou rodinu

Vranov nad Dyjí – rybářské etudy pro celou rodinu

Chcete-li vyzkoušet osvědčené pstruhové revíry, přijeďte do Vranova. Nemáte rybářský lístek? Nevadí. Zkuste štěstí U Jejkala. Kvalitně zarybněné rybníky (kapři, líni) v NP Podyjí čekají právě na vás. Řadu zajímavých aktivit máme v zásobě i pro vaši rodinu, která ještě kouzlu rybaření nepropadla.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura