Úvod > Aktuality > Vojenský prostor Libavá se opět otevírá
Vojenský prostor Libavá se opet otevírá
"> Vojenský prostor Libavá se opet otevírá "> Kostel v Dobré Vode "> Zastavit se mužete napríklad u legendami opredeného skaliska Bílý kámen "> Vstup do vojenského prostoru je povolen pouze s obcanským prukazem ci pasem
Letní sporty

Vojenský prostor Libavá se opět otevírá

  • Vydáno23. srpna 2013
Cyklistům a pěším turistům se opět otevírá vojenský prostor Libavá na Moravě, a to v sobotu 24. srpna. Akce s názvem Bílý kámen je velmi úspěšná a prostor je pro turisty velmi atraktivní. Ve vojenském prostoru si můžete projít a projet více než 140 km povolených tras, pro účastníky bude v den konání akce zpřístupněn také odsvěcený kostel ve městě Libavá.
VP LibaváNenechte si ujít putování jinak veřejnosti zapovězeným územím! Cyklo-turistické akce s názvem Letní Bílý kámen umožňuje nejen cyklistům, ale i pěším turistům poznání zajímavých míst jinak celoročně uzavřeného vojenského prostoru Libavá. Zastavit se můžete například u legendami opředeného skaliska Bílý kámen, který dal akci jméno, navštívit zámeček Bores nebo vyjet na generálskou pozorovatelnu střelnice. Ve městě Libavá je k vidění odsvěcený libavský kostel, větrný mlýn či památník založení útvarů PTP. Pro cyklisty je na území VVP již léta povinná cyklopřilba, po úhradě vkladu 30 Kč získá každý účastník barevnou mapu s historickými fotografiemi tohoto území.

Do vojenského prostoru je možno nastoupit z tradičních Mrskles, od Smilovského mlýna u železniční zastávky Hrubá Voda-Smilov, z centra města Libavá, od kostela ve Staré Vodě, v troskách bývalé vesnice Nové Oldřůvky, z potštátského Kovářova, velmi oblíbeného Zeleného kříže, těsně nad pramenem Odry u osady Kozlov a ve směru na vojenský prostor z vesnic Velký Újezd a Daskabát. Pro starší lidi a rodiny s dětmi je zajištěn pouze jeden autokar, který bude vypraven z Olomouce.

Vstup do vojenského prostoru je povolen pouze s občanským průkazem či pasem, a to v den konání akce od 7 do 16 hodin v určených místech vstupu. Účastníci jsou povinni vojenský prostor opustit nejpozději do 16 hodin.
Přírodní park Oderské vrchy

Přírodní park Oderské vrchy

Oderské vrchy jsou jihovýchodní část Nízkého Jeseníku. Pro své půvaby byly v roce 1994 vyhlášeny přírodním parkem. Bohaté lesy s množstvím přírodních zajímavostí vybízejí po celý rok k vycházkám, koncem léta a na podzim se stávají houbařským rájem.

Řeka Odra – evropský veletok pramenící na Moravě

Řeka Odra – evropský veletok pramenící na Moravě

Řeka Odra je evropský veletok, o celkové délce přibližně 854 km, který pramení na Moravě pod vrcholem Fidlův Kopec ve výšce 634 m.n.m. a ústí v Polsku do Baltského moře.

Další aktuality