Úvod > Aktuality > Zahájení nové sezóny lešanského muzea: bohatý program na sobotu 26. května

Zahájení nové sezóny lešanského muzea: bohatý program na sobotu 26. května

Vydáno 23. května 2018 Památky
Vojenské technické muzeum Lešany vstoupí do své již 23. muzejní sezóny, a to v sobotu 26. května. Vojenské technické muzeum Lešany si za více než dvacet let své existence získalo velmi dobré jméno a především se stalo mimořádně populární muzejní destinací, kterou i přes pouze letní sezónu navštíví desítky tisíc návštěvníků. Muzeum, které je dnes klíčovou a nedílnou součástí Vojenského historického ústavu Praha, patří i v evropském rozměru k těm nejkomplexnějším a největším. Vstup na akci je zdarma.

Vojenské technické muzeum Lešany otevírá své brány návštěvníkům v sobotu 26. května v 9:30 hod. Program celého dne se ponese v duchu připomenutí 25. výročí existence Armády České republiky. V lešanské aréně se v dynamických ukázkách představí stroje, které měla česká armáda ve výzbroji od roku 1993 dodnes. K vidění bude původní technika, především domácí a tehdy sovětské provenience, ale také současná moderní technika, ať už jde o vozidla Land Rover nebo transportéry Pandur. Představí se i technika, kterou naši vojáci používali v misích, např. americká vozidla Humvee.

Návštěvníkům muzeum nabízí jak vnitřní expozice, mapující vývoj pozemní vojenské techniky se zaměřením na československou historii, tak si zde lze prohlédnout desítky kusů těžké vojenské techniky zahraničních armád, včetně dělostřeleckého, raketového a dalších druhů vojsk.

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou se v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren nachází od roku 1996 expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha.

Zahájení sezóny ve Vojenském technickém muzeu Lešany 2019

Zahájení sezóny ve Vojenském technickém muzeu Lešany 2019

Přijďte 25. května zahájit muzejní sezónu do Vojenského technického muzea v Lešanech!