Úvod > Aktuality > Tipy na vodní světy pro vodní lidi
Lázně a wellness

Tipy na vodní světy pro vodní lidi

  • Vydáno4. listopadu 2023
Jste vodní člověk? Nemůžete vydržet bez vody ani chvíli a každý den, který nestrávíte někde u bazénu či jiné vodní nádrže, považujete za ztracený? Jestli ano, jsou toto tipy na výlet právě pro vás. Koupaliště, bazény a akvaparky se v Česku množí jako houby po dešti, a tak je můžete postupně objíždět a zjišťovat, které z nich je nejlepší.
My se vynasnažíme usnadnit vám trochu tápání a nasměrujeme vás tam, kde i brouzdaliště bude jedinečným zážitkem. A to nemluvíme o tobogánech, vířivkách, říčních proudech a dalších atrakcích, které na vás tam či onde čekají. Vodní živel ochočený do podoby moderních koupališť je jednoduše neodolatelný a každou jízdu na tobogánu je třeba si pořádně užít. Hurá k vodě!
 

Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

aquadream barrandovNedaleko sídliště Barrandov v Praze najdete moderně vybavené vodní centrum Aquapark Aquadream, kde najdete všechno, po čem vaše vodomilná duše touží. Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své. Odvážní průzkumníci se mohou spustit po 115 metrů dlouhém červeném tobogánu nebo využít modrý 62metrový tobogán, který se sjíždí na dvoumístných nafukovacích plavidlech. K dispozici je i whirpool (vodní, perličková masáž), masážní trysky a vodní chrliče. Pro zdatnější plavce je připravena divoká řeka s umělým protiproudem. Pro klidný požitek z vody lze vždy využít rekreační 25 metrů dlouhý bazén. Nechybí tu ani vodní bar a restaurace, kde si můžete dát třeba čerstvou mořskou rybu.
 

Aquacentrum Městské lázně v Hradci Králové

Aquacentrum HradecVše, co potřebujete ke štěstí, naleznete také v hradeckém Aquacentru – Městských lázních. Můžete se projet 82 m dlouhým tobogánem se světelnými efekty, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si v ve vířivce či horkém bazénku. Na návštěvníky, kteří si chtějí odpočinout čeká kruhový bazén s perličkovými lůžky o teplotě 37 °C. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud. Najdete zde také parní oddělení, saunu s venkovním artiem, restauraci, služby typu solárium, kosmetika, manikúra, pedikúra, kadeřnictví, masáže.
 

Vodní zábava v Liberci ve stylu příběhů Julese Verna

BabylonPřijďte si užít zábavu do originálního Aquaparku Babylon ve stylu příběhů Julese Verna! Rázem se tak ocitnete v malebném přímořském městečku s vysokým majákem, ze kterého to je už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů a korálů, kde si chobotnice střeží svůj poklad. Užijte si den plný zábavy i relaxace! V příjemném prostředí přímořského městečka si můžete užít atrakce na vodní hladině. Pokud vás přepadne únava, není nic lepšího než využít služeb zkušeného maséra přímo v Aquaparku. Užijte si rozmanité procedury, které aktivují všechny smysly a důkladně prohřejí vaše tělo.
 

Trojskluzavka a další atrakce v kolínském Vodním světě

vodní svět kolínZrekonstruovaný areál aquaparku je pro vás otevřen 361 dní v roce. Osedlejte si jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete. Moderní aquapark v Kolíně odpovídá nejnáročnějším požadavkům a nabízí dětské bazény, vnitřní tobogán (80 m), již zmíněnou trojskluzavku, relaxační bazén, vlnobití, solnou jeskyni, vířivky, parní kabinu, ale i mokrý bar, cukrárnu, kavárnu či služby restaurace. Rekonstrukcí nově prošla i sauna z masivního cedrového dřeva.
 

Největší aquapark ve střední Evropě

Aquapark ČestliceNejvětší akvapark u nás se nachází v Čestlicích na okraji Prahy a je rozdělen do několika paláců. V Paláci dobrodružství jsou všem bez rozdílu věku k dispozici tobogány. V Paláci pokladů panuje pohádková atmosféra umocněná pravým pirátským vrakem. V unikátním bazénu se spouští v pravidelných intervalech umělé vlnobití. Každý večer zde probíhá také velkolepá vodní laser show. Palác relaxu je místem ve vodním světě nejklidnějším. Nechte pohladit své tělo i duši v jedné z vířivek. Potřebujete-li přece jen nějaký pohyb, využijte 19 m dlouhý plavecký bazén. Ve SPA centru si můžete vybrat z mnoha regeneračních procesů, které probudí vaše tělo z únavy.
 

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek

aquapark olomoucOlomoucký vodní park se rozkládá na ploše dvou hektarů a nabízí návštěvníkům venkovní a zastřešenou část, takže pokud je hezky, nenutí nikoho zůstat bez sluníčka. Zcela jistě zaujme i 123 metrů dlouhý tobogán, na kterém se jezdí na nafukovacích duších nebo adrenalinový space-bowl. Návštěvníkům je k dispozici celková vodní plocha 1200 m², z toho polovina v zastřešené části. Vnitřní část zahrnuje také adrenalinový space-bowl a součástí bazénů je spousta tradičních vodních atrakcí včetně proudového kanálu, vodního děla, chrličů a různých masážních trysek.


Na Lagunu do Třebíče

Aquapark TřebíčTobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Součástí zábavní zóny je i venkovní bazén se slanou vodou. Ze zábavní zóny je možné přes turnikety projít přímo do wellness zóny se saunami a do haly plaveckého bazénu. Velmi oblíbenou atrakcí, viditelnou již při příjezdu k areálu, je 132 metrů dlouhý tobogán s krytou venkovní částí i nekrytou částí vedenou přímo v hlavní bazénové hale s vlastním dojezdovým bazénem. Nástupní věž tobogánu ve výšce 15 metrů nad zemí poskytuje velmi pěkný výhled na město Třebíč.
 

Jičínské vodní sporty v Aqua Centru

Aquacentrum JičínJičínské Aqua Centrum nabízí ideální podmínky pro vodní hrátky a relaxaci. Užijte si jízdu na 96 m dlouhém tobogánu anebo nástrahy divoké řeky. K odpočinku lákají relaxační whirlpooly s kapacitou 8 osob v každém whirpoolu. Teplota vody se tam pohybuje od 29 do 30 °C. Návštěvníkům je v jičínském Aqua Centru k dispozici také plavecký bazén 25 m, dětský bazén s brouzdalištěm, skokanský bazének, parní lázeň, sauny, masáže a solárium.
 

Vodní ráj berounské laguny

Laguna BerounBerounská Laguna nabízí sportovně-zábavné vyžití v prostorách moderního aquaparku. Laguna a její zkušený, všestranně proškolený a milý personál rádi přivítají pod jednou střechou jak návštěvníky, kteří přijíždějí z daleka třeba jen ze zvědavosti a pro pobavení spojené s pohybem, nadšené plavce, ale i neplavce, kteří rádi relaxují ve vodě, vířivce či parní lázni. Stejně tak poslouží aquapark i maminkám s malými dětmi při jejich seznamování s vodním živlem a prvními krůčky ve vodě bazénku pro malé děti. Ti větší, odvážnější a samostatnější si užijí své v ostrých zatáčkách vnitřního i venkovního tobogánu, na široké, bleskurychlé dvojskluzavce či dokonce v nitru jeskyně s vlnobitím. Sportovci tělem i duší, kondiční plavci a rekreační sportovci ocení klidnější zónu 6dráhového 25 metrového plaveckého bazénu se startovními bloky.
 

Aqualand Moravia v Pasohlávkách – místo, kde léto nekončí

Aqualand MoraviaV Pasohlávkách najdete Aqualand Moravia – nejmodernější aquapark v České republice: 16 bazénů, 24 tobogánů, 30 saun a procedur. K tomu kryokomora, římské lázně a restaurace pro 480 hostů. Vzhled vnitřních prostor je inspirovaný obdobím římských lázní. Mezi největší lákadla parku patří tobogány Propast a Boomerango, z nichž první má délku přes sto metrů. Dále si zde můžete užít U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Užijte si vodní radovánky v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna. Součástí nejmodernějšího vodního světa v České republice je Fórum Romanum Wellness. K dispozici je zde 9 různých saun z nichž část je inspirována římskými lázněmi.
 

Novinka 2023 – krytý bazén ve Znojmě

bazén LoukaPlavecký bazén Louka vznikl na konci léta 2023. Moderní budova stojí v areálu Městské plovárny Louka na ulici Melkusova v těsném sousedství venkovního koupaliště. Krytý bazén je ideální místo k tréninkům i odpočinku. V bazénové hale s galeriemi je k dispozici plavecký, dětský a relaxační bazén. Ten zároveň slouží i jako bazén výcvikový. Ve druhém patře najdete moderní wellness svět, který nabízí různé druhy saun, ochlazovací bazén a ledový vodopád, Kneippův chodník nebo vířivku. K relaxaci poslouží také odpočinková místnost a venkovní terasa.
Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Zrekonstruovaný areál aquaparku je pro vás otevřen 361 dní v roce. Osedlejte si jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete.

Městské lázně Hradec Králové – Aquacentrum

Městské lázně Hradec Králové – Aquacentrum

Městské lázně – aquapark nabízí řadu atrakcí. Můžete se projet tobogánem, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si v ve vířivce či horkém bazénku. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud. V budově aquaparku je i ubytovna, ve které můžete přespat.

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc – zábava ve víru vodních radovánek a atrakcí bez ohledu na počasí

Aquapark Olomouc má na ploše dvou hektarů vedle venkovního areálu také zastřešenou část s možností celoročního provozu bez ohledu na rozmary počasí. Vodním atrakcím vévodí 123 metrů dlouhý tobogán, jeden z nejdelších v České republice, který je na nafukovacích duších.

Aquapark Vyškov – vodní hrátky po celý rok

Aquapark Vyškov – vodní hrátky po celý rok

Vyškovský aquapark se skládá ze dvou samostatných částí – krytého plaveckého areálu a venkovního – letního plaveckého areálu. Užijete si zde koupání, relaxaci, zábavu i adrenalin na tobogánech po celý rok.

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Aquapark Beroun nabízí, jak ryze sportovní vyžití plavcům v 25 m plaveckém bazénu, tak relaxaci v relaxačních bazénech s lehátky a sezónní opalovací terasou, či společensko-zábavné vyžití na skluzavkových atrakcích se 2 tobogány.

Aquapark Laguna Třebíč

Aquapark Laguna Třebíč

Tobogány, vířivky, protiproudy, chrliče vody, perličkovou lázeň, relaxaci a wellness v prostředí saun navozující příjemnou a uklidňující atmosféru si užijete v aquaparku Laguna Třebíč. Nově opravené wellness láká k odpočinku a relaxaci.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti i klasickým 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

AquaPark ve Frymburku

AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází Aquapark pro děti i dospělé. Od května do září jsou v provozu venkovní bazény.

Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Aqualand Moravia – nekonečná zábava i parádní relax pod jednou střechou

Pohodová koupačka, adrenalinová jízda, parádní relax ve wellness i výhled na malebné okolí Pálavy. To všechno si užijete v největším českém aquaparku Aqualandu Moravia, který se nachází v Pasohlávkách, jen 20 minut autem od Brna.

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Aquapark Uherské Hradiště – za vodními a saunovými zážitky

Vodní a saunový svět Aquaparku nabízí návštěvníkům celou řadu možností, jak si užít skvělý den. Pod jednou střechou najdete řadu atrakcí, plaveckých a zábavních bazénů, saun, odpočinkových zón a restaurací. A navíc v období letní sezóny jsou prostory vnitřního areálu rozšířeny o venkovní koupání.

Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice – vodní ráj v Brně

Aquapark Kohoutovice nabízí 25m plavecký bazén s hloubkou vody 1,8 – 2,0 m a 6 drahami. Pro milovníky relaxu je k dispozici rekreační bazén s perličkovými rošty, chrliči vody, vodní trysky, brouzdaliště pro děti, pára, sauna, posilovna a občerstvení.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Další aktuality

7 věcí, které nevíte… o saunách a saunování

Proč si tolik lidí oblíbilo sauny a saunování? Proč je chození do sauny tak zdravé, kdo saunování vlastně vymyslel, jak vypadala první sauna v českých zemích, jaké druhy saunování existují a kdy raději návštěvu sauny odložit? O saunách a saunování zkrátka na Kudy z nudy víme téměř všechno a rádi se o to s vámi podělíme.
Lázně a wellness

10 tipů na sauny v civilizaci i přírodě aneb ve stínu i na výsluní

Hledáte ideální místo na pořádnou relaxaci a odpočinek? Vyzkoušejte saunu! Pokud nemáte vlastní prostor v domě nebo na zahradě, a tím pádem i maximální soukromí, vyberte si některý z našich tipů. Vedle osvědčených míst, hřejících se na výsluní zájmu všech fanoušků saunování, jsme propátrali také sauny „ve stínu“ – malé, s fantastickými výhledy anebo s neobyčejným příběhem.
Lázně a wellness

10 tipů na relaxaci v pivě

Nejoblíbenějšímu českému nápoji, pivu, se ne nadarmo říká tekutý chléb. Studené pivo v půllitru vás osvěží v horkém dni, pivní koupel napomůže vaší relaxaci a regeneraci pokožky kdykoliv, zvláště však v zimním sychravém počasí. Inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy a vyzkoušejte účinek pivní kúry přímo na sobě.
Lázně a wellness

Sůl nad zlato aneb deset míst, kde si zaplavete ve slané vodě

Za koupáním ve slané vodě nemusíte cestovat tisíce kilometrů, stačí se jen porozhlédnout po okolí. Plavání, koupání a relaxaci ve slané vodě nabízí řada bazénů v Česku, od velkých městských lázní až po menší bazény. Portál Kudy z nudy vás zve na velké putování za slanou vodou.
Lázně a wellness

Užijte si vodní hrátky po celý rok

Vodním zábavním parkům se říká aquaparky, a pokud chtějí dostát takovému označení a vy v nich nenajdete alespoň jeden bazén a tobogán, divokou řeku, nejrůznější gejzíry, vodotrysky a podobně, potom jste na obyčejném koupališti. Máme pro vás několik tipů, kde se o to, že nebudete v aquaparku, bát určitě nemusíte.
Lázně a wellness

Dopřejte si koupel ve vodě z hlubinného vrtu

Zkuste koupel ve zvláštní vodě z hlubinného vrtu z období třetihor, která je bohatá na minerály a vyrovná se dokonce účinkům mořské koupele. Termální aquaparky se mohou pyšnit tím, že koupání v takové vodě má přinášet posílení imunitního systému, pročištění a uvolnění dýchacích cest a také má léčivé účinky při různých alergiích a kožních chorobách. Užijete si příjemné koupání a relaxaci v některém z našich termálních bazénů.
Lázně a wellness

Jen pro ten dnešní den... užijte si wellness pobyty na zámcích, v lázních i na horách

Jen pro ten dnešní den... stojí za to žít, zpívá Oldřich Nový ve slavném černobílém filmu Kristian. Vášnivý den, pro který stojí za to žít, můžete proměnit v realitu se svým přítelem, svojí přítelkyní, láskou, manželkou či partnerem na romantických programech ve starobylých zámcích nebo v osvěžujících lázních. Zamilujte se znova!
Lázně a wellness

Jak na podzimní nevlídno a chmury? Dopřejte si relaxaci v sauně

Nevlídné podzimní plískanice a krátké dny se pomalu blíží a s nimi i zvýšená únava, nastupující deprese a nezřídka i nejrůznější virózy. Je proto čas myslet na povznášející relaxaci, posílení imunity a detoxikaci organismu. Pravidelná návštěva sauny dokáže krásně rozpustit všechny problémy a povzbudit psychiku i obranyschopnost organismu. Vyzkoušejte blahodárné účinky saunování i vy. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kam vyrazit za blahodárným zážitkem.
Lázně a wellness