Úvod > Aktuality > Vodní rodeo a další vodácké disciplíny můžete trénovat na Mži u Kalikovského mlýna
Letní sporty

Vodní rodeo a další vodácké disciplíny můžete trénovat na Mži u Kalikovského mlýna

V Plzni, která leží na soutoku čtyř řek, nebylo dlouho žádné tréninkové místo pro jízdu na divoké vodě. Na Mži u Kalikovského mlýna zprovoznili místní vyznavači vodních sportů moderní kajakářský playspot. Jde o speciální zařízení, které pomocí regulovatelné sklopné hráze modeluje různé formy jezu a umožňuje trénink freestyle kayakingu a jízdy na divoké vodě. Zařízení ale neslouží jen pro zdatné kajakáře, naopak hodně pomůže i začátečníkům.
Playspot Kalikovák najdete v Plzni na řece Mži, ve vyústění náhonu Kalikovského mlýna. Playspot je vybudován s elektricky ovládanou překážkou, která umožňuje vytvoření válce, vlny či jazyka. Trénovat lze tedy různé vodácké disciplíny a techniky. Simulovat tak může neobvyklé situace na řece, při nichž si kajakáři užijí třeba freestyle nebo vodní rodeo. Vodáci se na playspot mohou registrovat přes internet, funguje celoročně. Za jízdu na playspotu se  neplatí a přihlásit se může kdokoli.
 
Diváci mohou úsilí vodáků sledovat z vybudované tribuny. Kdyby jim snad podívaná neskýtala dostatek vzrušení, mohou se jít rozptýlit do nedalekého Kalikovského mlýna, který kromě výborné restaurace

Více informací:
Rodeo na divoké vodě v Plzni

Nové sportoviště pro jednu z nejmladších vodáckých disciplín – rodeo na divoké vodě – můžete vyzkoušet v Plzni. Tzv. playspot Kalikovák najdete na řece Mži, ve vyústění náhonu Kalikovského mlýna. Playspot je vybudován s elektricky ovládanou překážkou, která umožňuje vytvoření válce, vlny či jazyka. Trénovat lze tedy různé vodácké disciplíny a techniky.
Rodeo na divoké vodě v Plzni

Rodeo na divoké vodě v Plzni

Nové sportoviště pro jednu z nejmladších vodáckých disciplín – rodeo na divoké vodě – můžete vyzkoušet v Plzni. Tzv. playspot Kalikovák najdete na řece Mži, ve vyústění náhonu Kalikovského mlýna.