Úvod > Aktuality > Léto na Dolní Moravě: Nejdelší visutá lávka na Zemi, zážitkové parky a obří mamut
Letní zážitky, Dolní Morava, Kudy z nudy
"> Letní zážitky, Dolní Morava, Kudy z nudy "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Léto na Dolní Moravě: Nejdelší visutá lávka na Zemi, zážitkové parky a obří mamut

  • Vydáno27. července 2022
Už jste navštívili Dolní Moravu pod vrcholem Králického Sněžníku? Kromě vyhlášené Stezky v oblacích ve stejnojmenném horském resortu objevíte řadu zábavných atrakcí pro celou rodinu a několik světových unikátů, jakým je například letos nově otevřená nejdelší visutá lávka pro pěší na celé Zemi nebo nejdelší bobová dráha v Česku. Děti určitě ocení Mamutíkovy zážitkové parky.
dolní moravaLetošní novinkou číslo jedna je visutý most Sky Bridge 721, nejdelší lávka svého druhu na světě, která se na Dolní Moravě klene přes Mlýnské údolí ve výšce 95 metrů nad zemí. Otevřen byl v květnu letošního roku a během své krátké existence se dočkal značné popularity, a to nejen v Česku, ale také v zahraničí. Americký časopis Time zařadil Sky Bridge 721 na seznam nejlepších míst světa pro rok 2022. Cestou po visuté lávce na druhý horský hřeben Chlum se všem návštěvníkům otevírá jedinečná příležitost poznat zdejší přírodu z jiné perspektivy. S historií oblasti vás seznámí nová naučná stezka Most času s unikátní hrou s prvky rozšířené reality.

Další místní dominantou je Stezka v oblacích citlivě vybudovaná v nadmořské výšce 1 116 m n. m. Láká na procházku nad špičkami majestátných stromů s výhledy, které se neokoukají. Pokud vám odvaha dovolí vykročit na síťovou kapku ve výšce 55 metrů nad zemí, prolézt rukávem mezi dvěma patry lávky nebo se sklouznout na stometrovém tobogánu, váš zážitek bude o to silnější.

mamutMilovníky rychlosti a adrenalinu jednoznačně oslní Mamutí horská dráha, která je nejdelší bobovou dráhou svého druhu v České republice a druhou nejdelší v Evropě. Během tříkilometrovém sjezdu vás čeká 25 zatáček, osmičková smyčka, dvojitá 360°otáčka, tunel i několik zhoupnutí. Především vás ale nadchne rozmanitý profil dráhy v kombinaci s vibrující rychlostí a nádhernými výhledy na okolní horské masivy.

A na své si zde přijdou i nejmladší návštěvníci. Čeká je český rekordman s huňatou srstí a svižným tobogánem uvnitř chobotu. Řeč je o modelu obřího mamuta s výškou 13 metrů, který děti vzdělává i baví. Po prozkoumání všech jeho zákoutí se s radostí sklouznou do Mamutíkova vodního a lesního zážitkového parku.
 

Zábava pro děti nejen v lesním a vodním parku

Na Dolní Moravě to s dětmi umí; přesvědčte se o tom v Lesním zážitkovém parku. Uprostřed lesa si užijete jak kouzelné lesní domečky v korunách stromů, tak malé i velké houpačky, lanové žebříky a mosty, tobogán nebo závěsné chodníky. Nechybí ani herna k experimentům s interaktivními hrami a nástroji, či chýše, která malým kutilům a řemeslníkům nabídne pracovní stůl s nářadím a kuchařům kuchyňku s nádobím.

mamutíkův parkOblíbený je i Mamutíkův vodní park, vodní přírodní areál, kde voda je základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. V prvním vodním parku svého druhu v Česku pro letošní sezonu připravili řadu novinek, například naučné brouzdaliště, hru s plovoucími dřívky a stavidly nebo soutěže s kuličkami. Na další atrakci zase můžete vlézt do obřího válce jako křeček a rozpohybovat tak vodu z jezírka, jinde díky mlýnskému sešupu zase roztočíte vodní mlýny. Nejmenší děti určitě nadchne míchání vody s pískem a bahnem v mobilních korýtkách, ty starší zase okouzlí řada zajímavých zařízení a strojů, které mohou samy vyzkoušet a seznámit se s jejich využitím.

Rájem pro děti je i Pískový svět, kde děti naleznou i podzemní chodby nebo archeologické vykopávky. S sebou dětem nemusíte balit nic navíc, pracovní pomůcky pro malé archeology jsou připraveny na místě.
 

Trail Park, koloběžky i adrenalinová výzva 

dolní moravaDolní Morava patří k vyhledávaným místům pro všechny nadšence do jízdy v horském terénu. Ti zde najdou profesionálně připravený Trail Park s 25 kilometry trailů různé úrovně pokročilosti nabízí pro každého něco. Stačí naskočit i s kolem na lanovku a u horské chaty Slaměnka se rozhodnout, do jakého dobrodružství se pustíte. Technicky nenáročný selský flow trail potěší úplné začátečníky a rodiny s dětmi a na trase s mírnými boulemi a klopenkami nabídne i nádherné výhledy. Pro pokročilé je tu lesní trail s vyššími klopenkami, přejezdy, dropy a skoky s lavicí. Nejprudší a náročný Mamutí trail je vybudovaný pro opravdu zkušené bikery, kteří se mohou těšit na pestrý profil s terénními vlnami, klopenkami, dřevěnými lávkami a technickými skoky. Ale ani úplní začátečníci se nemusí bát, že by se na ně zapomnělo – v červnu 2022 zde pro ně byl otevřen nový Zelený trail.

Dolní MoravaJestli se na horské kolo necítíte, zkuste si udělat výlet na koloběžce! Užijete si skvělou adrenalinovou jízdu v kombinaci s nebeskými výhledy na okolní hory. Jízdu na horské koloběžce mohou podniknout dospělí i děti od 7 let. Doporučený sjezd na koloběžce vede po panoramatické trase v délce 15 kilometrů (červená cyklotrasa). Tato trasa začíná u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník a končí v údolí Dolní Moravy na parkovišti Na Točně. Sjezd trvá přibližně 1,5 hodiny.

Pokud vám naopak sjíždění kopců přijde málo, vyzkoušejte Adrenalin park a v něm jeden z největších lanových parků v Česku. Je tu i obří houpačka Double Big Swing pro dvě nebo jednu osobu, s níž se zhoupnete z výšky 13 metrů, skok Power Fan, imitující volný pád nebo dobrodružná věž s horolezeckou stěnou a lanovkou.
Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Horský resort Dolní Morava se chlubí světovým unikátem Sky Bridge 721. Jedná se o nejdelší visutý most pro pěší na světě, který spojuje dva hřebeny hor. Lávka měří 721 metrů a procházet se po ní budete ve výšce 95 metrů nad zemí.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Trail Park Dolní Morava

Trail Park Dolní Morava

Zažijte radost z jízdy na kole! Nezáleží na vašem věku, jízdních schopnostech, zkušenostech nebo fyzičce. Nové traily na Dolní Moravě potěší každého milovníka cyklistiky. 25 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery.

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě!

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích na Dolní Moravě návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. Stezku najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete několik světových unikátů v čele se Stezkou v oblacích, Mamutí horskou dráhou nebo Mamutíkových zážitkových parků s Obřím Mamutem. Najdete zde také Adrenalin park, lanovku aj.

Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě

Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě

V Dolní Moravě najdete vodní přírodní areál, kde voda je základním prvkem k hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Všechny části parku jsou interaktivní a návštěvníci mohou vše sami regulovat, vyzkoušet, uchopit či roztočit.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Pískový svět v Dolní Moravě

Pískový svět v Dolní Moravě

Přiznejte si i vy, že jste rádi stavěli bábovky a hrady z písku. Přímo u cyklotrasy v malebném údolí Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem je nový Pískový svět, nachází se u lanového parku a Aprés ski Hříbek. Na obřím pískovišti se zaručeně vydovádí všechny děti!

Další aktuality

5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky
28.7.
2022
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Pardubický kraj | Památky