Úvod > Aktuality > Vodárenské muzeum v pražském Podolí láká na Světový den vody

Vodárenské muzeum v pražském Podolí láká na Světový den vody

Vydáno 12. března 2018 Památky
Expozice Muzea pražského vodárenství se nachází v objektu staré filtrace úpravny vody Podolí v Praze 4. Pravidelně se v Muzeu pražského vodárenství konají Dny otevřených dveří na jaře, kdy se slaví Světový den vody a na podzim. V roce 2018 bude muzeum otevřeno o víkendu 17. a 18. března. Jinak se sem můžete vypravit také každý čtvrtek nebo každou druhou sobotu v měsíci.
Vodárna v Podolí V Muzeu pražského vodárenství najdete velmi cenné sbírky různých druhů vodovodního potrubí (z antického období nebo část hradního vodovodu z doby Rudolfa II.), uzavíracích elementů, unikátní sbírku vodoměrů a další historické přístroje a nástroje. Zajímavá je také čerpací stanice surové vltavské vody a při interaktivních hrách na dotykových obrazovkách se zabaví i děti.

Prohlídky se konají tento rok každý čtvrtek (ve 13, 15 a 17 hodin), a k tomu ještě každou druhou sobotu v měsíci. Vstupenky do muzea lze zakoupit v síti Ticketstream. Vstupenka pro jednotlivce činí 150 korun. O víkendu 17. a 18. března bude Muzeum pražského vodárenství otevřeno v rámci Světového dne vody.
Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Muzeum pražského vodárenství a vodárna Podolí

Ve vodárně se seznámíte s chemickou úpravou říční vody a navštívíte vodárenskou věž. Otevřeno je pouze po předchozím objednání.