Úvod > Aktuality > Vodácký svátek na Vltavě se blíží! V sobotu se jede Devils Extreme Race

Vodácký svátek na Vltavě se blíží! V sobotu se jede Devils Extreme Race

Vydáno 20. srpna 2019 Příroda
Letos se opět otevírají stavidla Lipenské přehrady pro otevřené mistrovství ČR a Evropy Devils Extreme Race 2019. Těšit se můžete na mistrovství Evropy v extrémním kajakingu, svátek sportu na divoké vodě a hudební festival. Pověstné Čertovy proudy na Vltavě v úseku mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem pod Lipenskou přehradou se budou postupně naplňovat vodou už od čtvrtka, aby tu v sobotu 24. 8. vznikla jedna z nejtěžších vodních tratí na světě!

Devils RaceTradiční již 13. ročník otevřeného mistrovství v extrémním kajakingu také letos přivítá borce z celého světa. Závod se pojede na takzvaných Čertových proudech pod Lipenskou přehradou, které jsou unikátním balvanitým řečištěm Vltavy. Toto divoké a romantické území vzniklo erozí a rozpukáním částí Čertovy stěny, která se tyčí nad řekou. Řečiště je zaplněno mohutnými balvany s charakteristickými erozními projevy jako vymleté "obří hrnce" v balvanech. V minulosti se tady valilo obrovské množství vody, dnes tu mnoho vody neprotéká, protože většina je vedena podzemním kanálem z Lipenské vodní nádrže přes elektrárnu „Lipno I“ k vyrovnávací nádrži „Lipno II“. Více vody tudy proudí pouze při jejím vypouštění z přehrady nebo při vodáckých závodech.
 

Exhibice těch nejlepších riderů z celého světa

Čertovy proudyTěšit se můžete na jedinečnou exhibici těch nejlepších riderů na divoké vodě z celého světa. V minulých letech na Devils závodili například několikanásobný mistr světa Sam Sutton, vítěz slavného amerického závodu Green Race Eric Deguil nebo olympijský vítěz Alexander Grimm. Ani letos ve startovce nebude o slavná jména nouze.

Součást adrenalinové podívané je každoročně také nadupaný večerní program, živé kapely a DJ´s. V camp areálu u fotbalového hřiště na břehu Vltavy v Loučovicích budou pro návštěvníky připraveny nejrůznější atrakce, chill-out zóna, pestrá nabídka jídla i letních drinků.

V areálu festivalového parku je stanové městečko, parkoviště, sociální zázemí a basement o kapacitě 3000 návštěvníků. Na závodě a festivalu Devils Extreme Race se každoročně potkávají kajakáři, fanoušci adrenalinu, hudby a zábavy z České republiky i celého světa. Nenechte si toto setkání letos ujít ani vy!

Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2020

28.8.
30.8.
Čertovy proudy - Devils Extreme Race 2020

Na legendárních Čertových proudech se pojede mistrovství Evropy a finále evropského poháru v extrémním kajakingu. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race, to je závod Devils Extreme Race.

Čertova stěna – Kamenné moře v jižních Čechách

Čertova stěna – Kamenné moře v jižních Čechách

Čertova stěna je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších skalních lokalit v jižních Čechách. Na rozloze přibližně 10 ha se nad hlubokým údolím Vltavy prostírá divoký skalní sráz posetý chaoticky nakupenými žulovými balvany.

Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.