!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Vodácký svátek na Vltavě se blíží! V sobotu se jede Devils Extreme Race
Vodácký svátek na Vltavě se blíží! V sobotu se jede Devils Extreme Race
"> "> ">
Příroda

Vodácký svátek na Vltavě se blíží! V sobotu se jede Devils Extreme Race

Vydáno 24. srpna 2020
Letos se opět otevírají stavidla Lipenské přehrady pro otevřené mistrovství ČR a Evropy Devils Extreme Race 2020. Těšit se můžete na mistrovství Evropy v extrémním kajakingu, svátek sportu na divoké vodě a hudební festival. Pověstné Čertovy proudy na Vltavě v úseku mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem pod Lipenskou přehradou se budou postupně naplňovat vodou už od čtvrtka, aby tu v sobotu 29. 8. vznikla jedna z nejtěžších vodních tratí na světě!

Devils RaceTradiční již 14. ročník otevřeného mistrovství v extrémním kajakingu také letos přivítá borce z celého světa. Závod se pojede na takzvaných Čertových proudech pod Lipenskou přehradou, které jsou unikátním balvanitým řečištěm Vltavy. Toto divoké a romantické území vzniklo erozí a rozpukáním částí Čertovy stěny, která se tyčí nad řekou. Řečiště je zaplněno mohutnými balvany s charakteristickými erozními projevy jako vymleté "obří hrnce" v balvanech. V minulosti se tady valilo obrovské množství vody, dnes tu mnoho vody neprotéká, protože většina je vedena podzemním kanálem z Lipenské vodní nádrže přes elektrárnu „Lipno I“ k vyrovnávací nádrži „Lipno II“. Více vody tudy proudí pouze při jejím vypouštění z přehrady nebo při vodáckých závodech.
 

Exhibice těch nejlepších riderů nejen z ČR

Čertovy proudyTěšit se můžete na jedinečnou exhibici těch nejlepších riderů na divoké vodě nejen z České republiky. V minulých letech na Devils závodili například několikanásobný mistr světa Sam Sutton, vítěz slavného amerického závodu Green Race Eric Deguil nebo olympijský vítěz Alexander Grimm.

Součást adrenalinové podívané je každoročně také nadupaný večerní program, živé kapely a DJ´s. V camp areálu u fotbalového hřiště na břehu Vltavy v Loučovicích budou pro návštěvníky připraveny nejrůznější atrakce, chill-out zóna, pestrá nabídka jídla i letní drinky.

V areálu festivalového parku je stanové městečko, parkoviště, sociální zázemí a basement. Na závodě a festivalu Devils Extreme Race se každoročně potkávají kajakáři, fanoušci adrenalinu, hudby a zábavy z České republiky i celého světa. Uvidíme, kdo se nenechá odradit koronavirem a přijede letos. Nenechte si toto setkání letos ujít ani vy!

Čertova stěna – Kamenné moře v jižních Čechách

Čertova stěna – Kamenné moře v jižních Čechách

Čertova stěna je jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších skalních lokalit v jižních Čechách. Na rozloze přibližně 10 ha se nad hlubokým údolím Vltavy prostírá divoký skalní sráz posetý chaoticky nakupenými žulovými balvany.

Vltava – česká vodácká klasika

Vltava – česká vodácká klasika

Česká vodácká klasika, nejnavštěvovanější řeka splavná pod Lipnem po celý rok. Řeka příjemně teče krajinou a zkouší zručnost kormidelníků v četných peřejkách, které však nepřekročí obtížnost WW I. Na jezech jsou vorové propusti, které zaručují sjízdnost a oživují plavbu.