Úvod > Aktuality > Vltavu u Žlutých lázní ovládnou o víkendu dračí lodě
Vltavu u Žlutých lázní ovládnou o víkendu dračí lodě
"> "> ">
Letní sporty

Vltavu u Žlutých lázní ovládnou o víkendu dračí lodě

  • Vydáno9. května 2019
V sobotu a neděli, 11. a 12. května 2019, se na Vltavě podél Žlutých lázní bude bojovat o Český pohár dračích lodí. Do areálu se sjede přes tisíc účastníků, aby se utkali v nejstarším závodě dračích lodí v České republice. Pražský festival dračích lodí je nejstarším závodem svého druhu na našem území.
Dračí lodě ve Žlutých lázníchVíkend 11. a 12. května 2019 rozbouří klidné vltavské vody. V rámci 22. ročníku Pražského festivalu dračích lodí se totiž v areálu Žlutých lázní uskuteční několik prestižních závodů. Tradiční a nejstarší závod dračích lodí u nás je určen sportovním, amatérským a firemním posádkám.

Oficiální zahájení festivalu se slavnostním ceremoniálem probouzení draka je po prvním závodním bloku v sobotu kolem 12 hodiny.
Do akce se zapojí sportovní, amatérské i firemní posádky na standardních i malých lodích. Závodit se bude na trase o délce 2 km nebo ve 200metrovém sprintu. Nezapomnělo se ani na závod pro děti a mládež ve spolupráci s organizací Múzy dětem.
 

Co je to dračí loď?

Loď tvaru otevřené kanoe o délce 12,5m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem, posádku tvoří max. 20 pádlujících v sedě – 10 napravo, 10 nalevo + bubeník, sedící na špičce a údery do bubnu udávající rytmus pádlování + kormidelník, stojící na zádi a určující směr.

Historie závodů dračích lodí začala před více než 2.200 lety v Číně. Od této doby existují historické zmínky o závodění na těchto lodích. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa.

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.