Úvod > Aktuality > Vlk se vrací do české přírody a sysel žije na golfovém hřišti
Vlk se vrací do české přírody a sysel žije na golfovém hřišti
"> "> ">
Zážitky

Vlk se vrací do české přírody a sysel žije na golfovém hřišti

  • Vydáno16. března 2016
Největší zázraky přírody se odehrávají přímo za vašimi dveřmi. To dokážou fotografie na výstavě Příběhy české přírody, kterou od 22. března do 30. dubna nabídne trojská botanická zahrada v Praze. Patronem výstavy je Ondřej Prosický, držitel ceny Czech Press Photo, jehož fotografie budou také k vidění.
SyselČeská příroda je plná zajímavostí. Třeba listonoh, živoucí fosilie, miluje život v bývalých vojenských prostorech. Sysel má zase v oblibě golfová hřiště a vlk se k nám zase vrátil. Výstava Příběhy české přírody v trojské botanické zahradě představí prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času, a často zásluhou člověka, nastaly.

Mezi vystavovanými fotografiemi najdete díla Simony Polákové, Ondřeje Prosického, nebo Pavla Radosty, fotografa časopisu Moje země a kurátora výstavy. Ta je součástí populárně naučného projektu společnosti Beleco, který vznikl díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.