Úvod > Aktuality > Vlastnoručně vyrobené mýdlo nebo svíčku si odnesete z iQparku v Liberci
Vlastnoručně vyrobené mýdlo nebo svíčku si odnesete z iQparku v Liberci
">
Zážitky

Vlastnoručně vyrobené mýdlo nebo svíčku si odnesete z iQparku v Liberci

  • Vydáno2. prosince 2012
Jak se vyrábí mýdlo nebo svíčka? Roušku tajemství vám pomůže odhalit science center iQpark Liberec. Laboratoře se otevírají veřejnosti každou neděli od 14 hodin. Pro malé i velké experimentátory jsou připraveny vánoční workshopy.
První prosincový víkend začíná vánoční experimentování v libereckém iQparku! Bude plné barev, ohňů a výbuchů, ale také výroby umělého sněhu pomocí Van de Graaffova generátoru. Návštěvníci také zjistí, jak vypadá vědcův vánoční stromeček, uvidí výrobu prskavek a dozvědí se, jestli je možné během pěti minut vyrobit vánoční mikrovlnkové perníčky!
 
Speciální vánoční Science Show jsou na programu každou sobotu a neděli od 16 hodin. Vánoční workshopy aneb originální dárek z laboratoře Již tuto neděli se nejenom dětem otevřou dveře laboratoří libereckého iQparku. Pod vedením zkušených lektorů si zde zájemci budou moci vyrobit originální vánoční dárky pro své blízké! Vyrábět se budou mýdla i speciální parafínové svíčky zdobené hřebíčkem či skořicí. Fantazii ve výběru a kombinaci vůní se meze nekladou. Workshopy začínají každou neděli ve 14 hodin a končí tak, aby návštěvníci stihli shlédnout i speciální vánoční Science show.
 
Vyrobte si mýdlo po celý Advent, kterému sami vyberete jeho vůni, barvu a tvar, nebo vánoční svíčku z parafínu, již ozdobíte hřebíčkem nebo skořicí. Žádný z výrobců neodejde s prázdnou. Vlastnoručně vyrobené mýdlo nebo svíčku si může vzít s sebou domů!

Další aktuality