Úvod > Aktuality > Vlastní pivo si uvaříte v minipivovaru Litovel
Vlastní pivo si uvaříte v minipivovaru Litovel
">
Gurmánská turistika

Vlastní pivo si uvaříte v minipivovaru Litovel

  • Vydáno4. července 2011
Minipivovar Litovel rozjíždí ojedinělou akci s názvem Uvař si své pivo. Návštěvník minipivovaru si pod obdorným dozorem zkušeného sládka uvaří své vlastní pivo, které může využít pro vlastní konzumaci na místě nebo i při oslavách doma či jinde.
Asi jen 5 velkých pivovarů v ČR má svůj minipivovar. Nově se mezi ně zařadil také pivovar Litovel. Minipivovar je součástí pivovarského areálu a celou výrobu je možné sledovat na několika metrech. Stojí na místě staré sladovny v přímém napojení na návštěvnické centrum.

Uvař si své pivo je projekt, který využívá nové možnosti minipivovaru.Od léta si mohou návštěvníci nebo štamgasti v litovelském minipivovaru uvařit vlastní pivo, určené pro vlastní konzumaci. Akce probíhá pod odborným vedením sládka a pivo mohou zájemci vařit podle doporučených i vlastních receptur. Přijít do minipivovaru prý může každý, stačí se jen telefonicky nebo emailem objednat. Akce má především výzkumný chrakter. Pivovar chce lidem ukázat, jak se pivo dělá a umožnit jim udělat si vlastní.

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Exkurze s ochutnávkou piva v Litovelském pivovaru

Přišel, viděl, Litovel! O dobrý zvuk litovelského piva se ve své době přičinil i slavný zápasník Frištenský, který měl za ženu dceru prvního sládka. V Minipivovaru Litovel můžete navštívit muzeum, přijít na prohlídku nebo si uvařit vlastní pivo. Otevřené je i návštěvnické centrum.