Úvod > Aktuality > Vlašský dvůr v Kutné Hoře nabízí ve středu pravidelné kostýmované prohlídky
Vlašský dvůr v Kutné Hoře nabízí ve středu pravidelné kostýmované prohlídky
"> "> Vlašský dvur v Kutné Hore ceká rekonstrukce "> Pro individuální turisty bude otevreno po celou dobu rekonstrukce vždy od ctvrtka do nedele "> Od pondelí do stredy bude expozice zprístupnena pouze predem objednaným skupinám
Památky

Vlašský dvůr v Kutné Hoře nabízí ve středu pravidelné kostýmované prohlídky

  • Vydáno11. března 2019
Vlašský dvůr v Kutné Hoře oživují každou středu prohlídky expozic dobovém kostýmu. Zájemci o prohlídku mohou přijít vždy ve středu po celý rok, od 10:00 do 17:00 hodin.
Vlašský dvůrNavštivte Vlašský dvůr ve středu města ve středu. Průvodce se pro vás každou středu obleče do kostýmu a protáhne vás tajem Vlašského dvora. V současné době se rekonstruuje schodiště vedoucí do audienční síně, avšak provází se v ní i nadále. Přístup je po menších, točitých schodech z věže. Prohlídky se konají celoročně.

Vlašský dvůr je původně centrální mincovna nazvaná podle italských odborníků Vlachů. Po mincovní reformě Václava II. v roce 1300 se ve Vlašském dvoře začaly razit pražské groše. Vlašský dvůr se stal svědkem mnoha významných událostí, včetně královských voleb. Počátkem 15. století se dvůr stal dočasným sídlem panovníka. Král Václav IV. nechal Vlašský dvůr přebudovat na dvoupatrový palác s kaplí. Ve Vlašském dvoře můžete také nahlédnout do prostor někdejšího královského paláce. Nenechte si ujít královskou kapli se zcela jedinečnou secesní výmalbou, kde můžete obdivovat i originály vrcholně gotických oltářů.
Vlašský dvůr v Kutné Hoře – nahlédněte do královské mincovny

Vlašský dvůr v Kutné Hoře – nahlédněte do královské mincovny

Jestlipak víte, co to byla "gysárna", uhádnete, co se asi dělalo v "prenárně", kdo to byl "pregéř"? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v nové expozici "Královská mincovna" v kutnohorském Vlašském dvoře.

Další aktuality