Během adventu přichystal
Slezský železniční spolek pro všechny milovníky vlaků a vláčků mikulášské a vánoční jízdy po celém Slezsku. Vlaky vyráží na tratě každý víkend, tedy
od 30. listopadu do 15. prosince 2024. Rezervace jízdenek na jednotlivé akce je k dispozici na webové stránce szs.reenio – pro velký zájem doporučujeme sehnat si lístky co nejdříve.
První z řady tematických jízd budou
Mikulášské vlaky v Ostravě. Po
Ostravském železničním uzlu se vyjíždí v sobotu a neděli
30. 11. a 1. 12. 2024. Vlaky pojedou po okružní trase
Ostrava střed – Kunčice –
Vítkovice –
Svinov –
Ostrava hlavní nádraží –
Stodolní –
Ostrava střed. Jízda potrvá něco přes hodinu a ve vlaku samozřejmě nesmí chybět
Mikulášská družina, která malé pasažéry za básničku nebo písničku odmění
drobnou nadílkou. Nástup do vlaku je možný pouze ve stanici
Ostrava střed. Po celou dobu jízdy se o vaši dobrou pohodu bude starat usměvavá vlaková četa, nabídne vám drobné občerstvení formou roznášky a o zábavu ve vlaku se postarají páni harmonikáři.
Vánoční vláčky v Ostravě, Frýdku-Místku, Karviné i v Těšíně
Už ve
středu 4. 12. bude mezi
Ostravou střed a Vratimovem jezdit vlaková souprava ve speciální vánoční světelné dekoraci. Odjezdy jsou plánovány na 15:10, 16:10, 17:10 a 18:10 z nádraží
Ostrava střed, kam se po půl hodině jízdy zase vrátíte. Ve vlaku bude k dostání drobné občerstvení pro malé i velké pasažéry, společně si zazpíváte koledy a užijete si netradiční atmosféru na palubě mimořádného
Vánočního vláčku.
Kdo by ve středu neměl čas, může se s dětmi svézt speciálními
Vánočními vláčky o víkendu
7. a 8. 12., to budou jezdit mezi
Frýdkem-Místkem a Dobrou u Frýdku a rozzáří tak široké okolí. Odjezd je pro oba dva dny stanoven na odpoledne ve 14:35, 14:35, 15:35 a 16:35 z vlakového nádraží
Frýdek-Místek a pojede se do sousední Dobré u Frýdku-Místku a hned zase zpět. Jízdní doba bude asi půl hodiny, ve vlaku bude k dostání drobné
občerstvení pro malé i velké pasažéry a společně si zazpíváte
koledy za doprovodu harmoniky.
Vánoční vláčky v
Karviné budou jezdit v
sobotu 14. 12. mezi starým nádražím
Karviná-město a sousedními
Petrovicemi u Karviné po trati, kde se běžná osobní doprava od roku 1962 již neprovozuje. Cesta vláčkem tak bude mimořádně zajímavá pro děti i dospěláky. Vlaky odjíždí z vlakového nádraží Karviná-město v sobotu odpoledne v 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00 a zamíří do sousedních Petrovic, odkud se obratem hned pojede zase zpět. Na starém nádraží
ve Fryštátě budou mít nadšenci ze spolku
Zachraňme Karvinské nádraží připraven Vánoční program, společné zpívání koled a
rozsvěcení nádražního stromečku.
Poslední vánoční jízdy se chystají na neděli
15. 12., kdy budou
Vánoční vláčky vozit velké i malé pasažéry mezi
Českým Těšínem a sousedním Třincem. Odjíždět z
Českého Těšína se bude v neděli odpoledne ve 14:30, 15:30, 16:30 a 17:30. Vlaky zajedou společně do sousední stanice a obratem hned zase zpět. Projížďka potrvá asi dvacet pět minut a ve vlaku bude k dostání drobné občerstvení pro malé i velké pasažéry. Společně si budete moci zazpívat koledy za doprovodu harmoniky.
Přijďte si užít
netradiční předvánoční atmosféru na palubě
speciálně vyzdobených vlaků!
Mikulášské a vánoční jízdy vlaků začínají 30. listopadu a končí 15. prosince 2024.
Lístky je možné rezervovat na webových stránkách szs.reenio.
Vlaky projíždí města a oblasti jako Ostrava, Český Těšín, Třinec, Karviná a Frýdek-Místek.
Během jízdy Mikulášská družina odmění děti za básničku nebo písničku drobnými dárky, a cestující se mohou těšit na občerstvení a zábavu od harmonikářů.
Vánoční vláčky nabídnou speciální světelnou dekoraci, možnost zazpívat si koledy a drobné občerstvení pro všechny pasažéry.
V Karviné nabízí Vánoční vláčky jízdu po trati, která již od roku 1962 není v běžném provozu, což je ojedinělý zážitek doplněný o vánoční program a rozsvěcení nádražního stromečku.
Jízda mezi Českým Těšínem a Třincem trvá přibližně 25 minut.
V Železničním muzeu moravskoslezském mohou návštěvníci obdivovat historické železničářské uniformy, artefakty z 19. století, modely vláčků a další exponáty.
Průmyslové areály, jako jsou ty v Ostravě, Praze, Kladně, Příbrami, Hřebči a v Plzni, se proměnily v turistické atrakce, kde dříve byl vstup zakázán.
Průvodci v těchto areálech poskytují komentované prohlídky, během kterých vysvětlují historii a změny, kterými areály prošly.