Úvod > Aktuality > Vizovický zámek zve do pelíšku
Vizovický zámek zve do pelíšku
"> "> ">
Památky

Vizovický zámek zve do pelíšku

  • Vydáno12. prosince 2019
Vizovický zámek připravil tradiční vánoční výstavu, tentokrát nazvanou Vánoční pelíšek. Tématem jsou vánoční filmy a pohádky. Kurátoři výstavy si jich pro vás připravili 16 a vybrali z nich typické předměty, kostýmy a hlášky. A abyste se řádně odreagovali, nečekejte u výstavy popisky – schválně, jestli sami poznáte všech šestnáct filmů. Výstava na zámku se poprvé otevře v sobotu 14. prosince a potrvá až do 29. prosince.
vánoceOd soboty 14. prosince 2019 je na zámku ve Vizovicích k vidění výstava "Vánoční pelíšek". Můžete si pod tímto názvem představit spoustu témat spojených s vánocemi, můžete si také myslet, že tím vybízíme ke zmírnění předvánočního shonu a zalezení "do duchen". Což určitě doporučujeme, ale procházka nebo výlet na tuto výstavu vám jistě taky udělá dobře na duši.

Tématem jsou totiž vánoční filmy a pohádky. Navymýšleli si jich tu pro vás 16 a vybrali z nich typické předměty, kostýmy a hlášky. A abyste se řádně odreagovali, nečekejte u výstavy popisky – schválně, jestli sami poznáte všech šestnáct filmů! Výstava je otevřena od 13:30 do 16:30 každý víkend od 14. do 22. 12. a potom denně od 24. do 29. 12. 2019.

A taky zde mají tip pro ty, kteří třeba ještě shání nějaké drobné pěkné dárky – i na vizovickém zámku zakoupíte krásnou keramiku, voňavá mýdla nebo poukaz na vstup do zámku.
Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Zámecká čokoládovna Chocolaterie Chapeau ve Vizovicích

Ochutnejte vynikající čokoládové speciality v Zámecké čokoládovně ve Vizovicích. Kromě čokoládových pralinek a figurek chuťovým buňkám zalahodí také horká čokoláda různých příchutí, výborná káva nebo originální poháry.

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.