Úvod > Aktuality > Vizovice o víkendu ovládne Trnkobraní
Trnkobraní, Vizovice, Kudy z nudy
"> Trnkobraní, Vizovice, Kudy z nudy "> "> "> "> "> Vizovické Trnkobraní "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Vizovice o víkendu ovládne Trnkobraní

  • Vydáno16. srpna 2022
Tradiční letní švestkový festival Vizovické Trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 19. a 20. srpna 2022 v areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní hudební program s kapelami, jako je No Name, Chinaski, Mirai, Fleret, Alkehol, Harej, Rybičky 48, Tomáš Klus a dalšími interprety. Součástí festivalu bude již tradičně veřejnosti otevřená soutěž v pojídání švestkových knedlíků, která se bude konat v sobotu ve 13:20 hodin.
TrnkobraníTrnkobraní se uskuteční ve Vizovicích v pátek 16. a sobotu 17. srpna a půjde už o 53. ročník hudebního festivalu. Hlavní část programu se tradičně odehraje v areálu likérky Rudolf Jelínek. Festival je multižánrovou kulturní přehlídkou, která zahrnuje vystoupení špiček české a slovenské hudební scény na dvou pódiích a doplňuje ji divadelní scéna, kinokavárna a dětský koutek. Projekt je koncipován jako zábava pro celou rodinu.

TrnkobraníLetošnímu festivalu dominují hvězdné kapely No Name, Tři sestry, Rybičky 48, Argema, Visací zámek, Mňága a Žďorp, Katarína Knechtová, Tomáš Klus, ChinaskiMirai, Harlej, Fleret, Alkehol a další interpreti a kapely. Záměrem festivalu Vizovické Trnkobraní je mmj. prezentace kulturních, řemeslných a krajových tradic Vizovicka a Valašska. Součástí nabídky festivalu je tudíž i prohlídka muzea slivovice a vizovického zámku, vystoupení tradičních lidových souborů a řemeslné dílny.
 

Kdo vyhraje soutěž v pojídání knedlíků?

trnkové knedlíkySoučástí festivalu Trnkobraní bude i oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Ta letos proběhne v sobotu od 13:20 do 14:30 hodin na hlavním pódiu. Do pojídání švestkových knedlíků se opět zapojí i vystupující kapely, které mají vlastní soutěž probíhající po celou dobu festivalu. V předchozích dvou letech v soutěži hudebních jedlíků s přehledem zvítězila skupina Visací zámek. Ve festivalovém areálu bude možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné z různých druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí své destiláty, nebo navštívit v rámci speciálních exkurzí palírnu či muzeum slivovice.
 
Vstupenky na Trnkobraní lze do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu na oba dny za 1350 korun, 1950 s VIP kempem, 750 na pátek, 800 na sobotu a VIP kemp na dva dny za 650 korun. Na místě bude permanentka stát 1500 korun, s VIP kempem 2100 korun, páteční vstup 800 korun, sobotní 900 korun a VIP kemp na dva dny 700 korun. Připraveny jsou slevy pro děti různých věkových kategorií, seniory a ZTP/P.
Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zámecká zahrada ve Vizovicích ve francouzském stylu

Zahrada byla vybudována současně s dostavbou zámku v 70. letech 18. století. Ve 20.letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně-krajinářského parku. Nová zahrada byla pojata v romantickém duchu.

Návštěvnické centrum Vizovice – Exkurze s chutí a vůní slivovice

Návštěvnické centrum Vizovice – Exkurze s chutí a vůní slivovice

Smyslem exkurzní trasy je seznámení veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí firmy Rudolf Jelínek jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výroby alkoholických nápojů.

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek Vizovice – bohaté interiéry se sbírkou děl nizozemských malířů

Zámek z poloviny 18. století nabízí prohlídku bohatě vybavených barokních a klasicistních interiérů s velmi významnou sbírkou obrazů a grafik. Součástí areálu je i volně přístupná zámecká zahrada.

Naučná stezka žokeje Váni

Naučná stezka žokeje Váni

Ze Slopného do Vizovic je vyznačena nová naučná turistická stezka dlouhá 5 km, která je pojmenována po žokeji Váňovi, aby bylo jasné, že si Valaši váží svých úspěšných dětí.

Vizovické vrchy – nejvyšší část Vizovické pahorkatiny

Vizovické vrchy – nejvyšší část Vizovické pahorkatiny

Vizovické vrchy nabízejí bohaté možnosti trávení letní i zimní dovolené milovníkům přírodních krás, historie a památek, kultury i aktivního odpočinku.

Další aktuality