Úvod > Aktuality > Vítězem soutěže TOP vinařský cíl 2015 se stalo Valtické podzemí
Vítězem soutěže TOP vinařský cíl 2015 se stalo Valtické podzemí
">
Gurmánská turistika

Vítězem soutěže TOP vinařský cíl 2015 se stalo Valtické podzemí

  • Vydáno19. října 2015
Vítězem soutěže v rámci projektu TOP Vinařský cíl se stalo Valtické podzemí – Vinařství Lednice Annovino. Stříbrný TOP vinařský cíl si vysloužila Villa Daniela – venkovské sídlo milovníků vína, bronzový pak Café FARA. Cenu Národního vinařského centra získala podniková prodejna Znovínu Znojmo v Louckém klášteře. Anketa probíhala letos již počtvrté a těší se stále většímu zájmu široké veřejnosti, která o vítězích hlasuje. Akci zastřešuje Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.
Vinařští turisté svými hlasy vybírají mezi vinařskými cíly, kterým, jako nadstandardně kvalitním, udělilo příslušnou certifikaci Národní vinařské centrum, nebo je vybrali garanti z řad vinařských odborníků. "V letošním ročníku jsme poprvé rozšířili nominovaná zařízení – TOP vinařské cíle -  i mimo vinařské oblasti. Tým našich odborných garantů vytipoval jedinečná místa, kde se snoubí víno a zážitek. Je to posun správným směrem, což ukazuje i počet hlasů od milovníků vína, který je letos na dvojnásobku loňského ročníku,“ říká ředitel Vinařského institutu, Ing. Petr Psotka.

Letos bylo zlatem ověnčeno Valtické podzemí. Valtické podzemí nabízí zážitkové poznávání vína a historie (pro firemní i privátní klientelu), degustace, pronájem archivních boxů a sezonní akce. Valtické podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 800 m, které se daří díky aktivitám vinařů ze společnosti Vinařství Lednice ANNOVINO postupně odhalovat veřejnosti. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů. Valtické podzemí je otevřeno celoročně.

Jako stříbrný TOP vinařský cíl 2015 byla ohodnocena Villa Daniela – venkovské sídlo milovníků vína a na třetím, bronzovém místě se umístilo Café FARA, které se nachází v blízkosti Mikulova.

Villa Daniela je nově zrekonstruovaný areál vinného sklepa v malebné vesničce Úvaly u Valtic. Nachází se, obklopena památkami Lednicko-Valtického areálu, přímo v trojúhelníku Mikulov, Lednice, Valtice. Naleznete zde moderně zařízený penzion se seminárním sálem, vinné sklepy, starobylou lisovnu, vinotéku a především vynikající vína vybraných, nejen moravských, vinařů.

Café Fara v Klentnici u Mikulova  je stylová nekuřácká kavárna v Klentnici na trase cyklostezky pod Pálavskými vrchy nabízí lahodnou kávu, zážitkový salónek Coffee spirit, farní knihovnu, vinný sklep, ubytování v nově vybudovaných netradičně řešených pokojích, prostornou terasu i dětské hřiště.

Hlasování probíhalo od 1. 6. do 30. 9. 2015. Celkem bylo přijato 21.136 hlasů, což je téměř dvojnásobek loňského roku 2014, kdy hlasovalo celkem 11.389 lidí z řad široké veřejnosti. Loňským vítězem se stal valtický Salon vín.
 
Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů

Valtické Podzemí – prohlídky labyrintu historických vinných sklepů

V příjemném a historizujícím prostředí mají spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína. Valtické Podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 900 metrů.

Café Fara v Klentnici u Mikulova – kavárna řízená srdcem

Café Fara v Klentnici u Mikulova – kavárna řízená srdcem

Stylová nekuřácká kavárna v Klentnici na trase cyklostezky pod Pálavskými vrchy nabízí lahodnou kávu, zážitkový salónek Coffee spirit, farní knihovnu, vinný sklep, ubytování v nově vybudovaných netradičně řešených pokojích, prostornou terasu i dětské hřiště. Od jara do podzimu také skvělé akce.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika