Úvod > Aktuality > Víte, že jedinou středočeskou zoo najdete v Chlebech?
Víte, že jedinou středočeskou zoo najdete v Chlebech?
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Víte, že jedinou středočeskou zoo najdete v Chlebech?

  • Vydáno12. března 2022
Zoologická zahrada v obci Chleby severovýchodně od Nymburka je jednou z nejmenších českých zoologických zahrad. Na rozdíl od svých obřích konkurentů získává popularitu především díky bezprostřednímu kontaktu návštěvníků se zvířaty. K vidění je více než stovka vzácných a ohrožených zvířat z celého světa i „obyčejná“ domácí zvířata, která můžete hladit, krmit nebo se s nimi vyfotografovat. Zahrada je v březnu otevřená od 9:00 do 17:00 hodin.

zoo chlebyV zoologické zahradě je k vidění více než 70 druhů zvířat ze všech kontinentů světa (vyjma Antarktidy). K nejoblíbenějším patří lemur vari, ocelot velký nebo klokan rudý, ale skutečnými miláčky jsou giboni žlutolící. 

Zoo Chleby je členem EARAZA a WPA (Světová bažantí asociace). Má za sebou již i úspěchy světového významu, jako je opakovaný odchov zoborožce nosorožčího nebo vůbec první odchov tetřívka kavkazského na světě. 

Zoologická část je doplněna významnými botanickými sbírkami. Roste tu spousta exotických stromů a keřů. Návštěvníci obdivují především 10 druhů bambusů. Vstupné do zahrady je 160 korun pro dospělého a 120 Kč pro mládež, děti a důchodce.

Zoo Chleby – první zoologická zahrada ve Středočeském kraji

Zoo Chleby – první zoologická zahrada ve Středočeském kraji

Zoologická zahrada chová ohrožené druhy zvířat, pořádá výchovně-vzdělávací a vědecké činnosti a působí jako záchranné centrum pro živočichy. Zoo Chleby je ideálním cílem pro výlety s dětmi.

Další aktuality