Úvod > Aktuality > Vítání jara na zámku Duchcov podpoří Reinerovu fresku
Vítání jara na zámku Duchcov podpoří Reinerovu fresku
"> Vítání jara na zámku Duchcov podpoří Reinerovu fresku
Památky

Vítání jara na zámku Duchcov podpoří Reinerovu fresku

  • Vydáno11. května 2013
Základní umělecká škola Ivana Kawaciuka v Duchcově, Kulturní centrum Duchcov a Státní zámek Duchcov připravují pro návštěvníky v neděli 12. května 2013 od 14:00 hodin benefiční koncert pod názvem Vítání jara / Benefice pro Reinerovu fresku s dobrovolným vstupným. Jak napovídá název akce, případný výtěžek z koncertu bude postoupen na nadační konto pro Reinerovu fresku Nanebevzetí Panny Marie v pavilonu v zámeckém parku.
Koncertní program je sestaven ze známých hitů populární hudby a svěžích jarních melodií, vše v podání žáků hudebních oborů a mladých nadějných talentů ze základních uměleckých škol v Duchcově, Krupce, Bílině, Dubí a Teplicích. Koncert se bude konat na terase balustrádového schodiště zámku s výhledem do zámeckého parku, který je v těchto dnech zbarven v nádherných odstínech jara.

V letošním roce slaví zámek 30. výročí zpřístupnění Reinerovy fresky v moderním pavilonu, který je však, jak prověřil čas, pro starou barokní památku prostředím klimaticky nevyhovujícím.

V 16:00 hodin se bude konat speciální prohlídka III. okruhu, jenž mapuje příběh Reinerovy fresky, osud hraběcího špitálu, ze kterého byla freska sejmuta a proměny zámeckého areálu, poznamenaného v 50. a 60. letech minulého století uhelnou těžbou. V rámci prohlídky si návštěvníci prohlédnou pavilon, ve kterém je vzácná freska osazena, a výstavu, která dokumentuje transfer fresky. Na trase budou moci shlédnout i videoinstalaci Laputoidy / Tikající krajina, která tento pohnutý příběh převypráví originálním způsobem pomocí techniky animovaného filmu.

Prohlídka potrvá 45 minut, vstupenky lze zakoupit v pokladně zámku v ceně 60 Kč (plné vstupné) a 40 Kč (snížené vstupné). V prodeji jsou rovněž benefiční pohlednice s motivem Reinerovy fresky a logem nadačního projektu.
Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.