Úvod > Aktuality > Ochutnejte víno z českých vinařství i exotických zemí na Grébovce
Gurmánská turistika

Ochutnejte víno z českých vinařství i exotických zemí na Grébovce

  • Vydáno21. září 2018
Nejlepší vína z českých i vyhlášených zahraničních vinic nabídne Vinobraní na Grébovce 2018. Nejoblíbenějšího pražského vinobraní se zúčastní více než 40 českých a moravských vinařství a vinoték. Chybět nebude ani burčák z historické vinice Grébovka. Vinobraní pořádá městská část Praha 2 již podvanácté. Začínáme v pátek 21. září na náměstí Míru, to hlavní se odehraje v sobotu 22. září v Havlíčkových sadech. Můžeme se těšit na bohatý doprovodný program pro celou rodinu inspirovaný osmičkovými událostmi československé historie.

GrébovkaTradiční Vinobraní na Grébovce, které nabídne nabídne nejlepší vína z českých i vyhlášených zahraničních vinic, pořádá městská část Praha 2 v oblíbeném vinohradském parku již podvanácté, a to ve dnech 21. a 22. září 2018.

Nejoblíbenějšího pražského vinobraní se zúčastní více než 40 českých a moravských vinařství a vinoték. Chybět nebude ani burčák z historické vinice Grébovka. Vinobraní pořádá městská část Praha 2 již podvanácté. Začíná se v pátek 21. září na náměstí Míru, to hlavní se odehraje v sobotu 22. září v Havlíčkových sadech. Můžeme se těšit na bohatý doprovodný program pro celou rodinu inspirovaný osmičkovými událostmi československé historie.
 

To hlavní se bude dít v sobotu v Grébovce!

VínoVíce než 40 českých a moravských vinařství a vinoték doveze na Vinobraní na Grébovce vína z celého světa. Chuťové pohárky můžeme rozmazlit také francouzskými lahůdkami, kachními specialitami, burgery, sýry a jinými dobrotami. Celkem bude na výběr z více než stovky stánků.
 
Doprovodný program zaměřila městská část Praha 2 na významná osmičková výročí. Události připomene venkovní velkoformátová expozice s názvem Příběhy 20. století. Návštěvníci si budou moci prověřit své znalosti historie v několika soutěžích. Parkem se budou procházet kostýmované osobnosti z československých dějin. Pokřtěna bude nová historická publikace, kterou městská část připravila k letošním osmičkovým výročím a věnovala hrdinům, pocházejícím z Prahy 2. V dětské zóně se malí návštěvníci zabaví u divadelních představení. Hudební událostí letošního ročníku budou koncerty zpěvaček Anny K. a Tonyi Graves.

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze – novogotická dominanta Vinohrad

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze – novogotická dominanta Vinohrad

Chrám sv. Ludmily tvoří výraznou dominantu Vinohrad. Dvě věže vysoké 60 metrů jsou jako dvě ruce sepjaté k modlitbě. Kostel je novogotická basilika – trojlodní s transeptem – příční lodí ve tvaru kříže. Ve středu kostela, který je sanctusová věžička. Kostel se pyšní titulem basilica minor.

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.