Úvod > Aktuality > Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Vydáno 19. září 2019 Gurmánská turistika
Již třináctý ročník Vinobraní na Grébovce, pořádá v pátek 20. a v sobotu 21. září městská část Praha 2 na námkěstí Míru a v parku Havlíčkovy sady, známém jako Grébovka. Tradiční akce Vinobraní na Grébovce láká nejen na oblíbený burčák z vlastních historických vinic, ale také na atraktivní hudební a doprovodný program.
Vinobraní na GrébovcePodobně jako jiná města se i Praha během posledních desetiletí vrací k dávným vinařským tradicím, letos proběhne již 13. ročník Vinobraní na Grébovce. Jednou z obnovených vinic, kde můžete ochutnat víno přímo uprostřed místa, kde vinná réva zdála, je vinohrad Gröbovka na strmých svazích Nuselského údolí. Právě tady, v blízkých Havlíčkových sadech a na náměstí Míru se koná již 13. ročník Vinobraní na Grébovka.

Jako každým rokem začnou slavnosti vína na náměstí Míru v pátek 20. září odpoledne, ale hlavní program se přesune v sobotu 21. září do areálu Havlíčkových sadů - Grébovka. V celém areálu Grébovky bude z čeho vybírat u 80 vinařských, řemeslných a bio stánků, které budou nabízet dobré jídlo, pití i zajímavé dárkové předměty. Z hudebnícho vystoupení se můžete těšit na Moondance Orchestra, Richarda Nedvěda nebo Support Lesbiens. Vstup je po oba dny zcela zdarma.
Gröbeho vila - letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Gröbeho vila - letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Dvoupatrová novorenesanční vila na Praze 2 postavená na náhorní rovině nad údolím Botiče je nápadnou dominantou při pohledu od Vršovic a Nuslí. Pražský průmyslník Moritz Gröbe byl společníkem firem Lanna a Šebek, které držely prim v železničních spojích, budování tratí a produkci železa v Čechách.

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.