!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce
Na Grébovce se uskutecní již 7. rocník vinobraní
"> Na Grébovce se uskutecní již 7. rocník vinobraní "> Oslavy sklizne vinné révy budou i letos plné nespoutaného veselí "> Pripraveny budou také remeslné stánky, výtvarné dílny pro deti i dospelé a bohaté obcerstvení
Gurmánská turistika

Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Vydáno 16. září 2020
Tradiční vinobraní v Havlíčkových sadech, známých také jako Grébovka, se nakonec neruší, ale proběhne v komornějším duchu. Pořadatelé se rozhodli udržet několikaletou tradici, a nejen pro milovníky burčáku připravují vinný a gastronomický program. Jeden z nejkrásnějších pražských parků bude hostit moravské vinaře a stánky s dobrým jídlem o víkendu 19. a 20. září od 12 do 22 hodin. Vstupné pro veřejnost je zdarma!
vinobraní na grebovceDoložená historie vinice v Grébovce sahá do 14. století. Tradice „nového“ Vinobraní na Grébovce se díky městské části Praha 2 oživila v roce 2007 a každým rokem její oblíbenost stoupá. Letošní korona krize pozastavila původní plány na uspořádní 14. ročníku. Ten na poslední chvíli přeci jen proběhne, i když v menším rozsahu, než jsou návštěvníci zvyklí.

Letošní pořadatelé, jimiž jsou Pavilon Grébovka a restaurace Demínka, i přesto slibují, že o dobré víno a chutnou gastronomii nebude nouze, a zvou návštěvníky, ať si užijí poslední dny babího léta a ochutnají letošní burčák.

Vinobraní na GrébovceKlasický doprovodný program sice letos nebude, ale věříme, že Grébovka a její krásná zákoutí potěší všechny příchozí, kteří se mohou těšit na vinaře a jejich vína i stánky s teplým i studeným občerstvením. Během dvou dnů budou v Grébovce desítky stánků s pestrým zastoupením mezinárodní kuchyně. Na návštěvníky vedle kvalitního moravského vína a kávy Nespresso čekají např. speciality na grilu, mořské plody, italské delikatesy atd.

Komorní vinobraní bude probíhat v horní části Havlíčkových sadů a okolí Pavilonu Grébovka. Stánky pro veřejnost budou v sobotu a neděli 19. až 20. září otevřené od 12 do 22 hodin. Vstupné se na akci neplatí.
Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.

Gröbeho vila - letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Gröbeho vila - letní sídlo podnikatele Moritze Gröbeho v Praze

Dvoupatrová novorenesanční vila na Praze 2 postavená na náhorní rovině nad údolím Botiče je nápadnou dominantou při pohledu od Vršovic a Nuslí. Pražský průmyslník Moritz Gröbe byl společníkem firem Lanna a Šebek, které držely prim v železničních spojích, budování tratí a produkci železa v Čechách.