Úvod > Aktuality > Zahrady pod Pražským hradem zvou o víkendu na vinobraní
Zahrady pod Pražským hradem zvou o víkendu na vinobraní
"> "> ">
Příroda

Zahrady pod Pražským hradem zvou o víkendu na vinobraní

  • Vydáno2. října 2018
V sobotu 6. a v neděli 7. října se bude konat vinobraní v nádherném prostředí Zahrad pod Pražským hradem. Jedná se o jednu z mimořádných akcí, která připomene čas sklizně a dá návštěvníkům ochutnat nejen mošt, burčák a víno ze zdejší produkce, ale také různé pamlsky z grilu.
Zahrady pod Pražským hrademO víkendu 6. a 7. října 2018 přivítají Zahrady pod Pražským hradem návštěvníky v otevírací době od 10:00 do 18:00 hodin při příležitosti konání akce „Vinobraní na zahradách“. Jedná se o jednu z mimořádných akcí na podzim tohoto roku, s možností ochutnávky moštu, burčáku a vína nejen zdejší zahradní sklizně, ale i různé pamlsky a jídla z grilu.

Zpřístupněny budou všechny zahrady s výjimkou Kolovratské zahrady a trojdílná Sala Terrena s nástěnnými malbami. Návštěvníkům se nabídne pohled na pražské střechy a panorama Prahy v romantickém podzimním koloritu. Cena vstupného bude běžná, bez navýšení, tj. 100 korun pro dospělé, 70 korun pro seniory nad 65 let a děti od 6 do 18 let. Skupiny nad dvacet osob mají nárok na slevu na vstupném ve výši 90 Kč na osobu. V ceně budou zahrnuty i odborné komentované prohlídky, konané v sobotu 6. října, se začátkem ve 14:30 a 16:30 hodin.

Víno v Zahradách pod Pražským hrademKomplex palácových zahrad pod Pražským hradem tvoří pět zahrad: Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská a Malá Fürstenberská zahrada. Zahrady se pyšní četnými terasami, schodišti, altány a originální sochařskou výzdobou. Z téměř 30 zahradních vyhlídkových teras se otevírá nezapomenutelný pohled na hlavní město. Zahrady jsou navíc navzájem průchozí.
Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova některých zahrad.