Úvod > Aktuality > Vinné trhy v Čejkovicích vypuknou již tuto sobotu

Vinné trhy v Čejkovicích vypuknou již tuto sobotu

Vydáno 21. května 2019 Gurmánská turistika
Tisíce milovníků kvalitního moravského vína, hudby a tance se opět setkají v Čejkovicích. Poslední květnový víkend zde proběhnou čejkovické Vinné trhy s bohatým kulturním programem. Připraveni jsou vinaři z celé obce, aby představili to nejlepší víno v prostorách zámku a v sokolovně. Letos již XXIV. ročník Vinných trhů, který se uskuteční 25. až 26. května 2019.

Košt vínaProdukty místních vinařů nabídne asi třicítka producentů. Nejstarší z nich, vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice, bude lákat k prohlídce sklepního labyrintu, největší láhve na víno v ČR, vlastní výroby, ale i na koštování mladých vín.

Oblíbená slavnost vína se bude konat v prostorách zámku a přilehlé zámecké zahradě o víkendu 25. a 26. května. V předvečer akce, v pátek 24. května jsou všichni srdečně zváni na již tradiční večer s cimbálovou muzikou v místním restauračním zařízení Kuželna, kde víno a pivo poteče proudem.

Templářské sklepyO víkendu nabídnou vinné trhy možnost vyžití pro celé rodiny, nejen pro dospělé. Čejkovické trhy oficiálně začínají v sobotu 25. května v 11:00 hod. slavnostním zahájení koštu vín na nádvoří zámku. K tanci a poslechu bude po celý den hrát cimbálová muzika Neoveská cimbálová muzika, ve večerních hodinách pak CM Vojara na nádvoří zámku. Na nádvoří vystoupí během dne divadelní spolek z Čejkovic.

V neděli bude akce pokračovat od 10:00 do 14:00 hodin koštem vína na zámku a v zámecké zahradě. Přijeďte ochutnat vína ročníku 2018, která můžete nejen degustovat, ale také zakoupit.

Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Historické vinné sklepy templářských rytířů ze 13. století - nabízíme prohlídky spojené s degustací dle individuální domluvy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.

Naučná stezka Mezi vinicemi ve Velkých Bílovicích

Naučná stezka Mezi vinicemi ve Velkých Bílovicích

Velké Bílovice jsou největší vinařskou obcí v České republice. Naučná stezka vás seznámí se zajímavostmi Velkých Bílovic, vinařskou a vinohradnickou tradice i se současným životem vinařů. Stezku můžete projít jak pěšky, tak na kole.

Vinařství Jakub Šamšula - simply wine

Vinařství Jakub Šamšula - simply wine

Vinařství Jakub Šamšula - simply wine – prostě víno, se vám vybaví při sklence našeho vína a o to přeci jde, zahoďte všední starosti a nechte víno ať vás pohltí, simply wine...

Víno je zážitek - za vínem do Čejkovic

Víno je zážitek - za vínem do Čejkovic

Nekonvenční a působivé pobyty nabízí Rodinný vinný restaurant yaxi v programech zážitkové gastronomie v komorní atmosféře vinného sklípku a rodinného restaurantu.

Sklep Na Bařině Čejkovice - Sigillum Qualitatis

Sklep Na Bařině Čejkovice - Sigillum Qualitatis

Špičková moravská zemská vína. Vinařství hospodaří na ploše 1,2 hektaru a každoročně produkuje na 15 různých odrůdových vín, mezi nimiž nechybí jak slámová, tak ledová vína. Vyrábíme omezené šarže vín, což jim dodává punc jedinečnosti a kvality.

Víno Sýkora  - posezení ve sklípku v Čejkovicích

Víno Sýkora - posezení ve sklípku v Čejkovicích

Firma Víno Sýkora v Čejkovicích nabízí posezení v příjemném prostředí vinného sklípku. Akce začíná prvním jídlem (dle dohody), dále probíhá řízená degustace a prohlídka firmy, následuje volná zábava, při které se podává raut a víno. Využít můžete také služeb infocentra nebo cyklooázy.

Rodinné vinařství Konečný v Čejkovicích

Rodinné vinařství Konečný v Čejkovicích

Velké vinařství se neurčuje podle množství, ale kvality vína. Přijeďte a poznejte, že u nás je opravdu mnoho velkých vín.

Vinařství Škrobák v Čejkovicích

Vinařství Škrobák v Čejkovicích

Víno chutná nejlépe tam, kde se zrodilo. Přijměte proto pozvání do Vinařství Škrobák v Čejkovicích, kde poznáte snoubení vín s domácí gastronomií, lidi, kteří víno vyrobili a nahlédnout můžete i do vinic, kde hrozny vyrostly.