Úvod > Aktuality > Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy
Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy
"> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

  • Vydáno25. ledna 2022
Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 29. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
vínoVinaři z jihomoravské obce Němčičky otevřou v sobotu 29. ledna 2022 své sklepy. Přivítají tak hosty prvního Zimního festivalu vína, který nabídne nejen vynikající vína z místních sklípků, ale i skvělé krajové speciality a lahůdky k vínu. A nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák!

Slovácký sklep přichystá teplé vepřové řízky, Vinařství Kryptowine chléb se škvarkovou pomazánkou a na Selském dvoře se můžete těšit na selskou polévku nebo bramborák plněný zelím a uzeným masem. Slovácký dvůr bude lákat na slováckou pečínku na frankovce, Vinařství Hulata připraví zabíjačkové speciality a Víno J. Stávek naopak sladké pochoutky. Domácí povidlové koláčky, ale i ovar s vejmrdou, klobásky, špek a krkovici přímo z udírny si můžete dít v ZD Němčičky. Čočková a uzená polévka a domácí meruňkové beleše připraví Vinařství P&R Stávkovi. Vinařství JLT Procházkovi má pro příchozí nachytanou vynikající zelňačku a u Kopřivů ochutnáte škvarkovku, fazulovicu i beleše. Přijďte zažít jedinečnou atmosféru do vinných sklípků v Němčičkách. Budou otevřeny od 10:00 do 19:00 hodin.
 

Ochutnejte víno z Modrých Hor

vinný festival NěmčičkyVstupenka stojí 700 Kč, přičemž v ceně je také sklenička, propiska, mapka, a poukaz na víno i občerstvení v hodnotě 200 Kč). Večer pak bude zakončen „(Ne)vinnou after party“ v místním kulturním domě (od 19 do 24 hod.), kde se o zábavu postarají přední DJs z jižní Moravy.

Němčičky patří stejně tak jako Bořetice, Kobylí, Vrbice nebo Velké Pavlovice do Svazku obcí Modré Hory. Své pojmenovávní oblast dostala podle toho, žě se zde hojně pěstují modré odrůdy révy vinné, kterým se zde mimořádně dobře daří.
Rodinné vinařství Jan Stávek v Němčičkách

Rodinné vinařství Jan Stávek v Němčičkách

Víno J. Stávek je rodinné vinařství situované v němčičském Vinařském dvoře, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1929. Specializuje se na fortifikovaná, růžová a cuvée vína.

Obecní vinařská stezka Němčičky

Obecní vinařská stezka Němčičky

Jihovýchodní výběžky Ždánického lesa, vinařská obec rozložená ve strmých svazích devíti údolí a vinice, táhnoucí se do všech stran, to jsou jihomoravské Němčičky. Po místech s nejhezčími výhledy vede vinařská stezka.

Němčičky

Němčičky

Jihovýchodní výběžky Ždánického lesa, vinařská obec rozložená ve strmých svazích devíti údolí a vinice, táhnoucí se do všech stran, to jsou jihomoravské Němčičky. Po místech s nejhezčími výhledy vede vinařská stezka, v zimě tu na lyžaře čeká nejníže položená sjezdovka ve střední Evropě.

Další aktuality