Úvod > Aktuality > Vinaři z Popic lákají na degustaci vín Tour de Sklep
Vinaři z Popic lákají na degustaci vín Tour de Sklep
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Vinaři z Popic lákají na degustaci vín Tour de Sklep

  • Vydáno13. února 2022
V sobotu 19. února se odehraje setkání vinařů a milovníků vína v Popicích na jižní Moravě. Už počtrnácté se zde totiž koná akce Tour de sklep. Na návštěvníky čekají ochutnávky a degustace v místních sklípcích. Letošní ročník nabídne řadu vzorků vín od malých i velkých místních vinařů.
VínoVinaři na Hustopečsku zahájí v únoru vinařskou sezónu. Vinaři tradičně otevřou sklepy k degustaci vín pro desítky lidí. Začíná tradičně ve 12:00 a to v sobotu 19. února 2022. Účast přislíbilo na dvě desítky vinařů, sklepy otevírají tradičně pánové Böhm, Brzobohatý, Knoflíček, Koláček, Kudlička, Hanák, Málek, Novotný Petr, Novotný Radim, Pláteník, Škola, Šopík, Urbánek, Vachala, Zeman, Židek a paní Krajčová Jana. Prodej vstupenek začne v pátek od 17:00 na Obecním úřadě v Popicích. Na rozdíl od předchozích ročníků není potřeba žádná registrace dopředu.
 
Za vstupenku zájemci zaplatí 600 korun. Za tuto cenu získají návštěvníci sadu několika věcí. Obdrží skleničku, nosičku, plánek, propisku a také kupón na odběr vína v hodnotě 80 korun. Projděte se po sklepech v Popicích, kde kromě ochutnávky vín budete moci podebatovat s vinaři o víně a všem, co k němu patří.
Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.

Vína z vinařství Gotberg – produkty ekologického vinohradnictví

Vína z vinařství Gotberg – produkty ekologického vinohradnictví

Vinařství Gotberg se nachází nedaleko Hustopečí v obci Popice na jižní Moravě. Od svého založení se vinařství věnuje výrobě kvalitních přívlastkových vín a zaměřuje se na tradiční i nové odrůdy.