Úvod > Aktuality > Vila Tugendhat zve na nové okruhy
Vila Tugendhat zve na nové okruhy
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Vila Tugendhat zve na nové okruhy

  • Vydáno12. května 2022
Letní měsíce přinesou hostům vily Tugendhat možnost navštívit tuto památku UNESCO na nových prohlídkových okruzích. Dvojice okruhů doplní stávající, u veřejnosti dlouhodobě oblíbenou nabídku. Hosté se mohou těšit na večerní prohlídky interiérů nebo na nově vytvořenou trasu vedoucí po terasách vily.
tugendhatVila Tugendhat je zcela unikátní kromě svého jedinečného technického i architektonického řešení, rovněž vysokým podílem původních prvků a materiálů, které se přes veškeré dějinné události dodnes dochovaly. Právě vysoká míra autenticity je jedním z hlavních důvodů, proč je vila Tugendhat od roku 2001 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Správci vily musí ikonickou budovu chránit pro další generace a prohlídky interiérů mají tudíž stanoveny kapacitní limity. Na druhou stranu je ale dlouhodobě trápilo to, že řadě hostů nemohli vyhovět tak, jak by si přáli. Proto hledali cesty, jak skloubit limity stávajícího provozu objektu s poptávkou zvídavých návštěvníků.

Výsledkem je dvojice nových prohlídkových okruhů, které jsou od poloviny května 2022 dostupné. Prvním z nich  jsou tzv. Večerní prohlídky vily, v jejichž rámci je možné absolvovat hodinovou prohlídku interiéru v unikátní atmosféře pátečního večera. Prohlídky se konají od května do září, vždy se začátkem ve 20:30 a jsou omezeny na 16 osob.
 

Vila zvenku bude dostupná od června

vila tugendhatAbsolutní novinkou je pak okruh Vila zvenku, jenž bude v nabídce ve víkendových termínech od června do září. Návštěvníci se na tomto okruhu vedoucím především po terasách vily podívají i do částí domu, které nejsou běžnou součástí již zavedených prohlídek. Díky Miesově geniálnímu propojení interiérů a exteriérů pomocí velkoformátových oken hlavního obytného prostoru vám mohou průvodci ukázat a vysvětlit veškeré zásadní koncepty domu i bez nutnosti přímého vstupu do interiérů. Plánovaná délka této prohlídky je cca. 40 minut, tudíž se stane alternativou i pro ty, kteří nemají prostor pro 60 nebo 90minutovou prohlídku.

Vstupné na Večerní prohlídky vily je totožné jako na Základní prohlídkový okruh vily, včetně veškerých slev, plné vstupné tedy stojí 350 Kč/osoba. Vila zvenku má plné vstupné stanoveno na 150 Kč/osoba, rodinné na 350 Kč a snížené na 100 Kč/osoba.
Vila Tugendhat – funkcionalistický skvost v Brně

Vila Tugendhat – funkcionalistický skvost v Brně

Stěžejní dílo funkcionalistické architektury, Vilu Tugendhat, si prohlédnete v Brně – Černých Polích. Vznikla v letech 1929–1930 podle projektu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten vypracoval návrh stavby v roce 1928 na žádost manželů Tugendhatových.

Poznejte příběh vily Tugendhat a dalších brněnských vil

Poznejte příběh vily Tugendhat a dalších brněnských vil

Ikona světové architektury, památka UNESCO a vůbec první moderní vila v České republice, do níž mohla nahlédnout veřejnost – to všechno je brněnská vila Tugendhat. V jejích interiérech se ale skrývá také příběh rodiny Tugendhatovy, architekta Ludwiga Mies van der Rohe a naplnění snu o svobodě. Znáte však i další brněnské vily, například rodiny Stiassni či Löw-Beerů? A víte, kde bydlel v Brně Dušan Jurkovič? Pojďte s námi na výlet a žádná otázka nezůstane nezodpovězená!

Vila Tugendhat Brně – nejvýznamnější dílo funkcionalismu v České republice

Vila Tugendhat Brně – nejvýznamnější dílo funkcionalismu v České republice

Nejvýznamnější evropská stavba architekta Ludwiga Miese van der Rohe byla na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsána v roce 2001. Jedná se o jedinou památku moderní architektury v České republice, která je na tento prestižní seznam zapsána.

Další aktuality