Úvod > Aktuality > Vila Stiassni se vám představí v hávu svatebním

Vila Stiassni se vám představí v hávu svatebním

Vydáno 24. ledna 2020 Památky
Elegantní interiéry prvorepublikové vily Stiassni v Brně již po čtvrté rozkvetou záplavou květinových aranžmá vytvořených týmem floristy Slávka Rabušice. Květinová výstava bude nedílnou součástí prohlídkové trasy vily od 24. ledna do 3. února 2020.
vila stiassniKvětiny a historické interiéry představují dokonalé spojení, neboť nám vnáší život do míst, která již původní obyvatelé opustili. Ve vile Stiassni je navíc záměrně volen zimní termín, kdy je krása živých kvetoucích květin ještě více umocněna nevlídným venkovním počasím.

Pro každý ročník je pečlivě voleno téma. Pro rok 2020 se pořadatelé rozhodli připomenout krásné 111. výročí od svatby manželů Stiassni, stavitelů vily, proto se celá květinová výstava nese ve svatebním stylu. Nechybí dokonce ani dobové svatební šaty a doplňky. Návštěvníci si mohou vychutnat krásné vilové interiéry v jedinečném spojení se stovkami květů, které vilu na několik dní doslova rozzáří. Nenechte si ujít příležitost vidět vilu v hávu svatebním a třeba se i nechat inspirovat pro svůj svatební den.

stiassniKvětinová výstava je nedílnou součástí prohlídkové trasy vily. Květiny tak zdobí jak reprezentativní salonky, tak i soukromé pokoje rodiny, které si návštěvníci mohou prohlédnout společně s průvodcem. V době konání výstavy je otevřeno denně od 9 do 17 hodin, prohlídky vychází vždy v celou hodinu.

Připraven je rovněž doprovodný program v podobě divadelních prohlídek vily, kdy se přímo na trase rozehraje, v podání Divadla historie v pohybu Exulis, příběh „Když historie ožívá“, který je volně inspirovaný známým českým filmem. Představení se hraje 24. a 25. ledna vždy v 17, 18 a 19 hodin.
 
 
Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Další aktuality