Úvod > Aktuality > Pražská Winternitzova vila od Adolfa Loose zve na komentované prohlídky
Pražská Winternitzova vila od Adolfa Loose zve na komentované prohlídky
"> ">
Památky

Pražská Winternitzova vila od Adolfa Loose zve na komentované prohlídky

  • Vydáno1. března 2020
Winternitzova vila slavného funkcionalistického architekta Adolfa Loose na pražském Smíchově zve všechny milovníky architektury na komentované prohlídky, které se konají pravidelně, každou březnovou sobotu a neděli v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hodin.
Winternitzova vila je kulturní památka na Smíchově, dílo architekta Adolfa Loose a Karla Lhoty (ten je autorem všech prvků v interiéru). Třípatrový dům byl vystavěn v letech 1931–1932 pro právníka Josefa Winternitze, jehož rodina v ní bydlela do roku 1941. Bohužel, zadavatel stavby spolu s dalšími členy rodiny Winternitzových za 2. světové války zahynul v koncentračním táboře.

Komentované prohlídky vily vám poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Konají se každý víkend, vždy v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hodin. Vstupné do vily stojí 260 korun.

Loosova vila PrahaVe středu 4. března můžete do vily zavítat na velmi zajímavou přednášku Loos versus Corbusier. Probíhat bude od 19:00 hodin. PhDr. Eliška Zlatohlávková Ph.D. vám přiblíží dva velikány moderní architektury, jejichž chápání prostoru je zcela odlišné. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s principy tvorby dvou géniů, kteří zásadně ovlivnili architekturu 20. století. Jedná se o přednášku ze série speciálních přednášek z dějin umění a architektury.


 
Winternitzova vila od Adolfa Loose na pražském Smíchově

Winternitzova vila od Adolfa Loose na pražském Smíchově

Winternitzova vila slavného funkcionalistického architekta Adolfa Loose na Smíchově se otevírá veřejnosti jako galerie. Stavitelem vily byl právník Josef Winternitz, který si život v půvabném domě dlouho neužil. Spolu s dalšími členy rodiny za 2. světové války zahynul v koncentračním táboře.